Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 05.11.15. | 21:25

Odigrano je 12 utakmica četvrtog kola Europske lige.

Jurgen Klopp je nakon pobjede nad Bournemouthom u Liga kupu i Chelseajem u prvenstvu, upisao i treći uzastopni trijumf na klupi Liverpoola. U četvrtom kolu skupine B, 'Redsi' su na neugodnom gostovanju u Kazanu s 1:0 pobijedili Rubin.

Liverpool je u potpunosti nadigrao domaćina i pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, no čuda je branio domaći golman i pao je samo jedan pogodak i to u 52. minuti. Strijelac je bio Ibe na asistenciju Firmina, nakon kontre.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton u 76. minuti.

Liverpool je tako nakon tri remija konačno upisao pobjedu u Europskoj ligi ove sezone i tako je vodećem Sionu došao na samo dva boda zaostatka. A Sion se pak večeras čudesno spasio od poraza. Gubio je na svom terenu od Bordeauxa sve do 94. minute kada je Chantome zabio autogol. Time su Švicarci došli nadomak plasmana u nokaut fazu.

Tamo je već norveški Molde, koji je igrao u kvalifikacijama s Dinamom u Ligi prvaka. Večeras su Norvežani s 2:1 pobijedili Celtic, u čijim je redovima od prve minute nastupio Jozo Šimunović, ali se nije puno naigrao jer je teren morao napustiti u devetoj minuti zbog ozljede. Moldeu je pobjedu osigurao 40-godišnji Hestad pogotkom u 37. minuti, čime je postao najstariji strijelac u povijesti Europske lige.

U drugom susretu ove skupine A, Ajax i Fenerbahče su odigrali bez golova.

PAOK našeg Igora Tudora je s 2:1 poražen od Krasnodara, a raspucala se Borussija Dortmund koja je s četiri komada napunila mrežu Gabala i tako riješila pitanje prolaza.

Prolaz u drugi krug riješio je i Napoli, našeg Ivana Strinića, koji je s 5:0 pobijedio Midtjylland, kao i bečki Rapid koji je s 2:1 svladao Viktoriju Plzen. Villarreal je s istim rezultatom slavio u Minsku kod Dinama i praktički osigurao proljeće u Europi.

Marseille je u skupini F s minimalnih 1:0 na Velodromeu uzeo tri boda protiv Brage, a istim je ishodom Slovan Liberec slavio kod Groningena autogolom Padta devet minuta prije kraja i malo zakomplicirao situaciju u ovoj grupi jer sve tri momčadi osim Groningena imaju šanse za prolaz dalje.

Skupina A:

Celtic - Molde 1:2 (Commons 26'/Elyounoussi 21', Hestad 37')
Ajax - Fenerbahče 0:0

Poredak: Molde 10, Fenerbahče 5, Ajax 3, Celtic 2.

Skupina B:

Rubin Kazan - Liverpool 0:1 (Ibe 52')
Sion - Bordeaux 1:1 (Chantome AG 90+4'/Toure 67')

Poredak: Sion 8, Liverpool 6, Bordeaux 3, Rubin Kazan 2.

Skupina C:

Krasnodar - PAOK 2:1 (Ari 33', Joaozinho 67' 11m/Mak 90+1')
Borussia Dortmund - Gabala 4:0 (Reus 28', Aubameyang 45', Zenjov AG 67', Mkhitaryan 70')

Poredak: Borussia Dortmund 10, Krasnodar 7, PAOK 3, Gabala 1.

Skupina D:

Club Brugge - Legia 1:0 (Meunier 38')
Napoli - Midtjylland 5:0 (El Kaddouri 13', Gabbiadini 23', 38', Maggio 54', Callejon 77')

Poredak: Napoli 12, Midtjylland 6, Club Brugge 4, Legia 1.