REUTERS/Albert Gea

VIDEO Barca se spasila u završnici: S igračem više slomila Valenciju i preskočila Gironu

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 29.04.24. | 22:42

Odigrana je posljednja utakmica ovog kola La lige

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva 4-2 (1-2) domaćom pobjedom protiv Valencije u posljendjem dvoboju 33. kola.

Bio je to dvoboj pu preokreta, Fermin Lopez (22) je udarcem glavom doveo Barcelonu u vodstvo, ali onda je Ter Stegen grubo pogriješio i omogućio Hugu Duru (27) gol za poravnanje. Deset minuta potom Valencia je povela iz kaznenog udarca kojega je realizirao Pepelu (38-11m), ali u sudačkoj nadoknadi isključen je gostujući vratar Mamardašvili, a domaći su to znali iskoristiti u nastavku. Poljski centarfor Robert Lewandowski (49, 82, 90+3) dva je puta iz velike gužve u petercu uspio glavom proslijediti loptu u mrežu za 3-2, a onda je u sudačkoj nadoknadi iz slobodnog udarca sa 20-ak metara kompletirao hattrick.

Druga Barcelona sada ima 73 boda, dva više od treće Girone, ali i 11 manje od vodećeg madridskog Reala koji je praktički osigurao naslov prvaka. Valencia je osma sa 47 bodova.