Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 05.03.17. | 15:12

U derbiju momčadi sa začelja, Deportivo je uspio svladati Sporting Gijon.

U prvoj današnjoj utakmici 26. kola španjolskog prvenstva, Deportivo La Coruna je slavio u gostima kod Sportinga u Gijonu s 1:0 i pobjegao iz zone ispadanja. Deportivo je bio deset utakmica bez pobjede, a dugi post je prekinuo Mosquera, pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Najbolje je reagirao nakon kornera s lijeve strane i glavom pospremio loptu u mrežu.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/hvjLG7ef6eU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prije toga, u 32. minuti Colak nije iskoristio penal. Rezultat se do kraja nije mijenjao pa je Deportivo došao do vrijedna tri boda, s kojima je stigao iznad zone ispadanja, na 17. mjesto. Ima četiri boda više od Granade i šest više od Sportinga.

Za domaćine je hrvatski napadač Duje Čop u igru ušao u 75. minuti.