Odzvonilo je Varaždinu, Zvonarek postao najmlađi strijelac u povijesti 1.HNL

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 22.05.21. | 19:30

Sve tri momčadi koje su se borile za ostanak su poražene, a ceh je na kraju platila momčad iz baroknog grada

Varaždin je ispao iz 1. HNL.

Momčad Zorana Kastela poražena je na gostovanju kod Slaven Belupa u utakmici koja je domaćem sastavu bila rezultatski potpuno nevažna, a strijelac jedinog pogotka bio je drugi najmlađi debitant u povijesti 1. HNL, Lovro Zvonarek, koji je zapečatio sudbinu Varaždinaca u 88. minuti utakmice.

Bila je to jedna utakmica koja će se dugo prepričavati. Bilo je poništenih pogodaka na obje strane, gosti će sanjati vratnicu Đuraseka iz prvog dijela, a nervoza je kod Varaždinaca bila tolika da je već na polovici prvog poluvremena crveni karton na klupi dobio pomoćni trener Dario Jertec.

Ta vratnica Đuraseka bila je ujedno i najzanimljivija situacija iz prvih 45 minuta u kojem nije bilo previše prilika, dok je u nastavku gostima prvi put 'zastao dah' u 57. minuti.

Krstanović je zabio pogodak, ali je zastavica prvog pomoćnika bila visoko u zraku, a da njegova odluka bila dobra potvrdila je i VAR tehnologija.

Svega nekoliko minuta kasnije i Varaždinici su poentirali, ali i taj pogodak je opravdano poništen.

Gosti su postajali sve nervozniji, a Farmaceuti sve bolji.

Zvonarek je postigao pogodak u 79. minuti, no i taj je pogodak poništen zbog zaleđa.

Ipak, u 88. minuti, gostima više nije bilo spasa.

Lulić pronalazi Zvonareka, a drugi najmlađi debitant u povijesti 1. HNL postaje najmlađi strijelac u povijesti 1. HNL! - 1:0

Njegov udarac, od vratnice, završava iz leđa Dinke Horkaša, a gostima je u tim trenucima postalo jasno kako će dogodine igrati u drugom rangu hrvatskog nogometa.

Iako su danas poraze upisali i Lokomotiva i Istra 1961, Varaždin je taj koji će platiti ceh na kraju 'balade'.