Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 21.12.16. | 23:18

Ivan Rakitić na najbolji se mogući način odužio treneru za stavljanje u igru nakon tri utakmice 'grijanja' klupe.

Luis Enrique je priliku hrvatskom reprezentativcu Ivanu Rakitiću odlučio dati u uzvratnoj utakmici 1/16 finala španjolskog Kupa kralja, u susretu protiv Herculesa. Prvi dvoboj je završio bez pobjednika, 1:1, a u uzvratu je Barcelona potvrdila ulogu favorita slavivši sa 7:0.

Do vodstva je stigla u 37. minuti zahvaljujući Lucasu Digneu poslije gužve u kaznenom prostoru i vjerojatnog zaleđa, a u završnici prvog poluvremena Turan pada u kaznenom prostoru i priliku za udvostručenje vodstva s bijele točke dobiva Rakitić. Hrvatski veznjak koristi priliku za 2:0.

Rakitiću je ovo treći pogodak sezone i prvi nakon tri mjeseca. U povratničkom nastupu nakon što je zbog odluke trenera i kako je objašnjeno loše forme, posljednje tri utakmice proveo na klupi.

U drugom poluvremenu je Rafinha u 50. minuti povisio na 3:0, a Turan samo pet minuta kasnije postavlja 4:0. Do kraja su pala jos tri gola, a Turan je zabio hat-trick.

Kup kralja, 1/16 finala, druga utakmica:

La Coruna – Betis 3:1 (Arribas 11', Luisinho 54', Babel 59'/Piccini 66') prva utakmica 0:1
Osasuna – Granada 2:0 (Berenguer 45+1', Romero 59') prva utakmica 0:1
Valencia – Leganes 2:1 (Rodrigo 36', 89'/Machis 49') prva utakmica 3:1
Barcelona – Hercules 7:0 (Digne 37', Rakitić 45' 11m, Rafinha 50', Turan 55', 86', 89', Alcacer 73') prva utakmica 1:1