REUTERS/Lisa Leutner

OCJENE - Hrvatska: Livaković spašavao, Livaja donio preokret

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 25.09.22. | 23:09

Reprezentacija Hrvatske u 6. kolu Lige nacija pobijedila je Austriju 3:1. Golove su zabili Modrić, Livaja i Lovren za Hrvatsku, dok je za goste precizan bio Baumgartner. U nastavku donosimo ocjene naših reprezentativaca

Evo kako smo mi vidjeli izvedbu Vatrenih u večerašnjem ogledu protiv Austrije. Slažete li se s nama?

Dominik LivakovićVratar
<p>Kod gola nemoćan, ali svojim je obranama držao Hrvatsku iznad vode. Jedan od junaka utakmice na Prateru i neupitna jedinica na SP-u u Kataru.</p>
Ocjena
8
Josip StanišićObrana
<p>Prvu grešku domaćin nije iskoristio, onu drugu jest. Unatoč tome što igra u Bayernu, kao da je bio impresioniran značajem utakmice. Može to puno bolje. </p>
Ocjena
5.5
Dejan LovrenObrana
<p>Uspješno je odradio svoje primarne poslove u obrani da bi&nbsp;na koncu zabio gol i definitivno potvrdio prolazak Hrvatske na Final Four Lige Nacija. Odlična partija veterana.</p>
Ocjena
7
Joško GvardiolObrana
<p>Koncentriran u obrani, opasan u napadu. Pogotovo u skok igri obzirom da je u svakom prekidu bio u kaznenom prostoru Austrije. </p>
Ocjena
6.5
Borna BarišićObrana
<p>Dobro se nadopunjavao s Perišićem na toj lijevoj strani. No, kako je igra Hrvatske padala, tako je i Barišić postajao samozatajan.</p>
Ocjena
6
Luka ModrićVezni red
<p>Hrvatski dirigent na Prateru je ponovno vodio igru Vatrenih. Od samog početka je svojim primjerom pokazao koliko vrijedi ovoj reprezentaciji.</p>
Mateo KovačićVezni red
<p>Korektno je odradio svoju dionicu. Izlaskom Brozovića prebačen u sredinu veznog reda. Puno trke i “prljavog” posla iza njega. Bolja predstava nego ona iz Maksimira.</p>
Ocjena
6.5
Nikola VlašićVezni red
<p>Istrčao na desnom krilu i opravdao povjerenje na samom početku kada je odlično povukao loptu za prvi gol Hrvatske. Cijelu utakmicu odigrao je u visokom ritmu i zasluženo dobio pljesak na izlasku. </p>
Ocjena
7.5
Ante BudimirNapad
<p>Sudjelovao kod akcije za vodstvo Hrvatske. Lavovski se borio s obranom domaćina, ali bez konkretnog učinka. </p>
Ocjena
6
Ivan PerišićNapad
<p>Iznimno dinamičan početak, takav je bio i nastavak. Asistirao je za gol Livaji, imao je nekoliko opasnih situacija i definitivno zaslužio visoku ocjenu za svoju predstavu u Beču.</p>
Ocjena
7.5
Lovro MajerVezni red
<p>U igru je ušao umjesto ozlijeđenog Brozovića i dao svoj obol pobjedi u Beču. Sjajno asistirao za gol Lovrena i definitivnu potvrdu trijumfa.</p>
Ocjena
7
Borna SosaObrana
<p>Od 60. minute umjesto Barišića, sudjelovao u akciji za drugi gol Hrvatske. </p>
Ocjena
6.5
Marko LivajaNapad
<p>Od 60. minute umjesto Budimira. On je svoj posao odradio na najbolji mogući način. Ušao je nakon sat vremena igre, iskoristio centaršut Perišića za taj gol koji je prelomio utakmicu.</p>