
Gorici stiže dragi gost Hajduk (GRAFIKA)
Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 07.08.21. | 07:36
Večeras u 21 sat se igra najzanimljivija utakmica 4. kola HNL-a
Najzanimljivija utakmica krnjeg četvrtog kola HNL-a igra se u Velikog Gorici, na Gradskom stadionu Gorica večeras u 21 sat dočekuje Hajduk. Na ljestvici su Goričani ispred Splićana, imaju šest bodova nakon prva tri kola, dva više od Hajduka. Osim bodovne prednosti domaći imaju i psihološku prednost u smislu da im u goste dolazi najdraži gost. U osam odigranih utakmica u Velikoj Gorici domaći su upisali čak šest pobjeda, a preostale dvije utakmice završene su bez pobjednika.
U prošloj su sezoni ova dva kluba vodila izravnu borbu za plasman u europska natjecanja. Veći dio sezone Gorica je bila pri samom vrhu ljestvice i činilo se da će bez problema biti među prve četiri momčadi lige. Međutim, uspjeli su Goričani prosuti veliku bodovnu prednost i na kraju su ostali bez svega, završili sezonu na petom mjestu. Hajduk je dočekao pogreške Gorice i ugurao se na četvrto mjesto, uhvatio toliko željeni plasman u kvalifikacije Konfederacijske lige. Nažalost navijača Bijelih, nisu dugo ostali u Europi pa se sada moraju posvetiti domaćem natjecanju.
U sezonu su Goričani ušli porazom kod Rijeke na Rujevici, ali po igri i prigodama zaslužili su mnogo više od poraza. Nije ih to pokolebalo pa su u drugom kolu pobijedili Šibenik, a prošle subote slavili su kod Istre 1961. Hajduk dočekuju u dobrom stanju, trener Krunoslav Rendulić na raspolaganju ima sve igrače, vjerojatno je da neće previše mijenjati u odnosu na utakmicu s Istrom 1961. Okosnica momčadi će sigurno biti provjerena, Banić na vratima, Jovičić i Krizmanić na stoperskim pozicijama, Babec i Martinsson u sredini terena, Lovrić na lijevom krilu, Matar u vrhu napada. Na bokovima će biti Musa i Keita, a Rendulić u napadačkom dijelu momčadi rotira Šrolera, Fruka, Brodića i Dvornekovića. Većina njih je već pobjeđivala Hajduk, a poslovično raspoložen protiv Bijelih je Kristijan Lovrić. Do sada je sedam puta tresao mrežu Splićana, a sad mu u goste dolazi „najdraži“ vratar Josip Posavec.

Što se tiče Hajduka nakon ispadanja od Tobola treba im niz pobjeda da bi se iskupili za veliki kiks. Prvi korak su napravili u nedjelju protiv Šibenika, ali ovaj drugi u Gorici će biti znatno teži. Za srušiti neugodnu tradiciju Splićani će morati odigrati najbolju utakmicu od početka sezone. Gorica je bez dvojbe kvalitetnija momčad od Šibenika, Tobola i Lokomotive, ne puno slabija od Osijeka.
"Sigurno će ući u utakmicu s puno samopouzdanja nakon dvije pobjede. Vidjeli smo da su dobri u kontranapadima, imaju jake individualce, naročito na lijevoj strani (Lovrić op.a.), morat ćemo ih dobro pripaziti. Znamo da su imali dosta uspjeha protiv nas, moramo se dobro pripremiti", rekao je u najavi utakmice trener Hajduka Jens Gustafsson.
Do pobjede će morati bez kapetana Lovre Kalinića koji je ozlijeđen i mijenja ga Posavec. U Gorici neće biti ni strijelca protiv Šibenika Samuela Eduoka, muči ga lakša ozljeda, a iz istog razloga u Splitu je ostao i Mario Vušković.

Utakmicu sudi Mario Zebec iz Cestice, pomoćnici su Goran Pataki iz Đakova i Marko Stolnik iz Varaždina. Četvrti sudac je Zdenko Lovrić iz Đakova, VAR sudac Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistent VAR-a Vedran Đurak iz Stupnog.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.