VINCENT WEST/Reuters

Athletic nadigrao Atletico i potpuno zakomplicirao završnicu La Lige

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 25.04.21. | 22:48

Burno u Baskiji.

Baš kao što smo ranije najavili u našim izvještajima Barceloninog slavlja nad Villarrealom i Sevilline pobjede.

Athletic iz Bilbao je neugodan gost, a rijetko tko se iz Baskije vraća s punim plijenom. To je vrijedilo i za do večeras najvećeg kandidata za prvaka, madridski Atletico. Međutim, loša forma u posljednje vrijeme koštala je večeras momčad Diega Simeonea...

Domaći Athletic slavljem 2:1 uvelike je ugrozio šanse gostiju da se dokopaju naslova španjolskih prvaka.

Već u 8. minuti susreta, domaćin je poveo i odveo utakmicu na jedan, za goste prilično neželjen kolosjek. Strijelac je bio Berenguer glavom nakon sjajnog prodora po desnoj strani.

Učinilo se da će Savić svojim pogotkom u 77. minuti donijeti barem bod, ili nadu za sva tri što se tiče Atletica. Međutim, domaćini su bili neumoljivi. Martinez je bio strijelac za domaću momčad u 86. minuti, za konačnih 2:1, a što je veliki udarac za ambicije gostiju. Oni imaju dva boda više od Barcelone, ali Koemanova momčad ima utakmicu manje u kojoj bi pobjedom preskočila sve ostale pretendente na naslov.