Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Ni briljantna večer Irvinga i Dončića nije bila dovoljna za pobjedu Dallasa (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 14.02.23. | 07:08

Ni 36 Irvingovih ni 33 Dončićeva poena. Ništa Dallasu nije bilo dovoljno za sustizanje Minnesote koja je na kraju slavila 124:121 u gostima. Bio je to domaći debi za Kyriea Irvinga koji je predvodio svoju novu momčad, a upravo su on i Dončić u posljednjim sekundama susreta pokušali postići veliki povratak Dallasa, ali nisu uspjeli. Pokušao je dodati Irving Dončiću, isto je radio i Dončić za Irvinga, ali obrana gostiju bila je na visokom nivou.

Upravo su Irvingove bile posljednje minute susreta. Imao je najbolju četvrtu četvrtinu u svojoj karijeri. Zabio je čak 26 od svojih 36 poena na susretu u posljednjih 12 minuta. Dončić, koji je završio s 33 poena, rekao je da je to bila sjajna obrambena igra gostiju na kraju.

"Nismo dobili čist udarac, samo smo dodavali jedan drugome, ali mislim da je to bila sjajna obrana," rekao je Dončić. "Pokušavao sam mu dati loptu, on je pokušavao dati meni... Na kraju, nitko nije dobio udarac.”

Bila je to druga utakmica koju su Irving i Dončić odigrali zajedno. Mavsi su izgubili oba puta, prvo u produžetku protiv Sacramenta u subotu navečer. Irving, kupljen prije tjedan dana od Brooklyn Netsa, odigrao je dvije utakmice u gostima za Dallas prije toga kada su upisali obje pobjede.

Anthony Edwards ubacio je 32 poena, a Rudy Gobert 21 poen i 14 skokova za Timberwolvese.

Dario Šarić nije nastupio za Oklahoma City u porazu protiv New Orleans Pelicansa (100:103).