
Talijani prespavali tri četvrtine, Španjolska prvi finalist Eura
Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 14.01.24. | 17:35
U prvom polufinalnom dvoboju u Zagrebu, gledali smo jednosmjernu utakmicu
Vaterpolisti Španjolske prvi su finalisti ovogodišnjeg Europskog prvenstva koje se igra u Zagrebu na bazenu uz Savu, oni su u polufinalu svladali Italiju sa 7-4 (2-1, 2-0, 1-0, 2-3).
Prouči cjelokupnu ponudu na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Briljirao je vratar Unai Aguirre sa čak 14 obrana, a gotovo 20 minuta nije primio pogodak, Talijani ga nisu mogli svladati čitavu drugu i treću četvrtinu što su Španjolci iskoristili za izgradnju prednosti od 5-1.
Po dva gola za Španjolsku postigli su Felipe Perrone i Alvaro Granados, dok je dva gola za Italiju postigao Francesco Condemi.
Za Španjolsku je ovo četvrti plasman u finale u povijesti EP-a, ali još nikada nije bila prvak. Gubila je finala 1991. od tadašnje Jugoslavije, 2018. od Srbije te 2020. od Mađarske.
U finalu u utorak Španjolska će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se od 18.30 sati sastaju Hrvatska i Mađarska. Hrvatska je branitelj naslova osvojenog u rujnu 2022. u Splitu.
(Hina)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Mali Nogomet
Ragbi
Dota
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.