REUTERS/Daniele Mascolo

Vratio se Ante, zabio i asistirao: Ulaskom Rebića počela kiša golova, Milan slavio u trileru (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 01.10.22. | 22:38

Branitelj ‘scudettta’ uspio je iščupati pobjedu u Empoliju

U posljednjoj subotnjoj utakmici 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Milan pobijedio je Empoli 3:1 iako su domaćini u drugoj minuti sudačke nadoknade izjednačili na 1:1 pogotkom Nedima Bajramija iz slobodnog udarca, poništivši tako vodstvo gostiju za koje je zabio povratnik Ante Rebić.

Upravo su najveća uzbuđenja i počela ulaskom Ante Rebića u 72. minuti umjesto Oliviera Girouda. U 79. minuti je hrvatski napadač na asistenciju Rafaela Leaa smireno pogodio mrežu domaćina za 0:1. Prije toga je vratar Rossonera Tatarusanu obranio zicer nakon pogreške svoje obrane.

Rebić se vratio na teren nakon 40 dana od ozljede (problem s leđima), ovo mu je bio tek treći nastup ove sezone i treći pogodak.

No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Bajrami je iz slobodnog udarca sa 20 metara preko živog zida pogodio za 1:1. Ipak, to nije bio kraj, jurnuo je Dinamov suparnik u Ligi prvaka po tri boda i u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, nakon prekida, Fode Ballo-Toure je glavom pogodio za 1:2.

Niti to nije bilo sve, u sedmoj minuti nadoknade kontra gostiju, Ante Rebić je uzvratio asistenciju Rafelu Leau i pogodio za 1:3.

Pogotke pogledajte OVDJE.

Kod domaćih je Marko Pjaca odigrao 57 minuta, a bivši dinamovac Petar Stojanović po običaju, svih 90.

Milan je privremeno na trećemu mjestu, a Empoli je 14. (R. I.)