Nderim Kaceli / ipa-agency.net/IPA

Teško bez Brozovića: Roma preokrenula Inter, Mourinhov trijumf na Giuseppeu Meazzi, zabio i Dybala (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 01.10.22. | 19:59

Nerazzurrima je ovo već četvrti poraz u prvih osam kola nove sezone Serije A

U derbi utakmici 8. kola talijanske Serie A nogometaši Rome su u gostima pobijedili Inter 2:1 i privremeno došli na četvrto mjesto ljestvice.

Domaća momčad je povela u 30. minuti kada je gostujuću mrežu pogodio Dimarco, no vodstvo Intera trajalo je kratko jer je u 39. izjednačio Paulo Dybala. Argentinski napadač je za Romu zabio treću utakmicu u nizu, a ukupno mu je ovo bio četvrti prvenstveni pogodak za rimski klub gdje je došao ovog ljeta.

Do 75. minute je stajao 1:1 rezultat, a tada je Chris Smalling na asistenciju Pellegrinija iz slobodnog udarca, očito uigrana Mourinhova kombinacija, zabio gol za slavlje Rome.

Premda je Inter do kraja napadao i pokušao se spasiti novog poraza, u tome nije uspio već je nakon 1:3 kod Udinesea upisao drugi prvenstveni poraz u nizu te je ostao sedmi na ljestvici. Inter ima četiri pobjede i isto toliko poraza.

Roma se ovom pobjedom barem privremeno popela na četvrto mjesto ljestvice. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović zbog ozljede nije bio u momčadi Nerazzurra, koje već u utorak, opet na stadionu Giuseppe Meazza, očekuje sraz 3. kola Lige prvaka s Barcelonom. (Hina, R. I.)