Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 29.01.17. | 22:54

Odigrana je i posljednja utakmica 22. kola talijanskog prvenstva.

Juventus je dočekao kikseve svojih pratitelja, Rome i Napolija. Roma je izgubila kod Sampdorije, dok je Napoli pred svojim navijačima odigrao samo 1:1 protiv Palerma.

Gosti su vodili od šeste minute zahvaljujući Nestorovskom, a u 66. minuti je bod trećeplasiranom Napoliju osigurao Mertens i to ponajprije zahvaljujući hrvatskom čuvaru mreže Josipu Posavcu, kojemu je lopta prvo prošla kroz ruke, a zatim i kroz noge. Posavec se za lošu reakciju kod gola za izjednačenje iskupio u završnici susreta, deset minuta prije kraja kada je obranio jedan zicer.

Napoli se tako nakon tri uzastopne pobjede u prvenstvu, ukupno pete u svim natjecanjima, morao zadovoljiti bodom i zaostaje za vodećim Juventusom šest bodova i propustio je priliku stići drugoplasiranu Romu.

Palermo je ostao u zoni ispadanja. Ovo mu je peti remi, kojim je skupio tek 11 bodova ove sezone, za pretposljednje mjesto prvenstvene ljestvice.

Ilija Nestorovski Goal HD - Napoli 0-1 Palermo... by Osen--1

Dries Mertens Goal HD - Napoli 1-1 Palermo 29... by PatsaN4ik