Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.05.15. | 16:25

Manchester City je ostvario uvjerljivu pobjedu protiv QPR-a. 'Građani' su na Etihadu gostima postigli čak šest golova.

I uoči utakmice nije bilo upitno tko je favorit u ovom susretu. Manchester City se bori za drugo mjesto dok je QPR-u prije ovog dvoboja ostala samo teorija za ostanak u Premiershipu. No, nakon današnje utakmice ta teorija je nestala pa će momčad Nike Kranjčara sljedeće godine igrati u Championshipu.

Junak utakmice bio je Sergio Agüero koji je postigao tri pogotka i tako se odvojio od Harryja Kanea na tablici liste strijelaca. Argentinac sada ima 25 golova, 5 više od napadača Tottenhama.

Agüero je svoj prvi gol postigao već u 4. minuti, a do kraja prvog poluvremena u listu strijelaca se upisao i Kolarov. U nastavku je Agüero još dva puta zatresao protivničku mrežu da bi konačni rezultat postavili Milner i Silva. Niko Kranjčar je odigrao posljednjih 12 minuta utakmica, ali je bio neprimjetan, kao uostalom i ostatak njegove momčadi.

Manchester City sada ima 70 bodova, jednako kao i Arsenal, ali od 'Topnika' imaju utakmicu više.

Premiership, 36. kolo:

Manchester City – QPR 6:0 (Agüero 4', 50', 65'-11m, Kolarov 32', Milner 70', Silva 87')