Jurica Galoic/PIXSELL

Varaždin tricom 'razmontirao' Goricu i nanio joj prvi domaći poraz sezone

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 15.12.23. | 18:37

Sjajnu 2023. za turpoljskog prvoligaša pokvario je goropadni Varaždin...

Godina na izmaku bila je jedna od najljepših u povijesti Gorice. Bikovi su se prvo spasili od ispadanja, iako im nitko nije davao ni 'milimetar' šanse, a onda su postali legitimni kandidat za plasman u Europu. Međutim, tu lijepu 2023. zaključili su neslavno, 1-3 porazom od Varaždina u Velikoj Gorici, a gosti su na kraju mogli slaviti i uvjerljivije. Ono što nije pošlo za nogom Hajduku, Dinamu i Rijeci, jest Varaždinu! Ovo je bio prvi domaći poraz Gorice nakon 17 utakmica, dok je Varaždincima ovo bila prva pobjeda nakon osam kola, odnosno susreta protiv Gorice u Varaždinu. Koliko su Varaždinci bili bolja momčad, potvrđuje da su imali čak 25 udaraca na suparnički gol, a Ivan Banić je bio ponajbolji prvotimac Gorice sa sedam obrana...

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Nakon što u prvih 20 minuta nije bilo konkretnih prilika, odličnu večer Varaždinaca nagovijestio je Momčilo Raspopović koji je udarac Michelea Šege skrenuo u - gredu svojeg gola. U tim trenucima Gorica je opasno visjela, prvo je Mateo Leš skinuo pokušaj Šege s crte, a u nastavku akcije sjajno je pucao Igor Postonjski, ali je Ivan Banić još bolje reagirao. Iako prvi dio, za razliku od nastavka, nije obilovao ljepotom i golovima, Varaždinci su bili opasnija momčad, a činilo se kako je i voljni moment na strani Šafarićeve momčadi...

Dinko Jeličić reagirao je već na poluvremenu, u igru je ubacio mladog Lennyja Ilečića umjesto danskog beka Alexandera Munksgaarda što je značilo da će se na svoju prirodnu poziciju vratiti Momčilo Raspopović. No, ta rošada nije urodila plodom. Nakon početnog ispitivanja snaga krenula je 15-minutna rapsodija Varaždinaca. Sve je krenulo novom gredom Varaždina, iz blizine je pucao Ivan Nekić, koji je ušao u igru krajem prvog dijela umjesto ozlijeđenog Luke Škaričića, ali je pogodio gornji dio okvira Banićevog gola. Samo minutu kasnije Varaždin je stigao do zasluženog vodstva. Postonjski je proigrao Šegu koji je nakon serije promašaja u prvom dijelu napokon zabio za svoj prvi pogodak u tekućoj sezoni.

Jeličić je odmah reagirao, ubacio Marina Šrolera i Tima Matavža umjesto Luke Kapulice i Svena Blummela, no niti te promjene nisu urodile plodom. Marin Pilj okušao je udarac, ali je Banić opet bio priseban, a u 68. minuti dvoboja Varaždinci su dobili kazneni udarac. Dino Štiglec je udario Nekića po nozi, pregledavao se i VAR, ali Zdenko Lovrić nije promijenio odluku. Drožđek je silovito izveo kazneni udarac te matirao Banića koji je 'bio na lopti', ali nije uspio spasiti svoju momčadi. Svega minutu kasnije na semaforu je zasjalo 0-3! Fran Brodić, koji je nekoliko minuta kasnije zamijenio Dimitra Mitrovskog, iskoristio je dodavanje Domagoja Drožđeka i praktički iz prvog dodira lopte zabio svoj prvi pogodak nakon povratka od ozljede.

Ipak, uzbuđenjima tu nije bio kraj. Gorica je vrlo brzo smanjila, mladi Ilečić ubacio je s desne strane, a iskusni Matavž iz blizine smanjio na 1-3. Do kraja utakmice obje momčadi imale su po nekoliko dobrih šansi, ali se rezultat više nije mijenjao. Varaždin je stigao do velike pobjede na kraju godine!

Varaždinci se s važnom pobjedom okreću blagdanima, a prvu proljetnu utakmicu igraju 27. siječnja na domaćem terenu protiv Slaven Belupa. Gorica će na teren tri dana ranije, kada u zaostaloj utakmici četvrtog kola dočekuje Rijeku, a potom će u redovnom 20. kolu ugostiti Lokomotivu.

Gorica - Varaždin 1-3

Stadion: Gradski stadion Velika Gorica

Strijelci: 0-1 Šego (59., Postonjski), 0-2 Drožđek (72. - 11m), 0-3 Brodić (73., Drožđek), 1-3 Matavž (81., Ilečić)

Gorica: Banić - Munksgaard (od 46. Ilečić), Maloča, Leš, Štiglec - Raspopović (od 76. Matković), Soldo - Blummel (od 64. Matavž), Pršir, Kapulica (od 64. Kapulica) - Vujnović (od 82. Fall); Trener: Dinko Jeličić

Varaždin: Zelenika - Vukčević, Škaričić (od 38. Nekić), Jelenić, Boršić - Postonjski, Pilj (od 90. Lusavec), Marina - Mitrovski (od 70. Brodić), Šego, Drožđek (od 90. Vukušić); Trener: Nikola Šafarić

Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Marijan Tomas (Vladislavci), Ivan Starčević (Bjelovar). VAR: Ante Čuljak (Zagreb), Kristijan Novosel i(Valpovo)

Žuti kartoni: Soldo (Gorica) / Pilj (Varaždin)