.jpg.webp)
Tri boda sele na zapad Mostara, Zrinjski slavio u Vrapčićima
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 03.04.26. | 22:19
Velež se ispromašivao, dok je Zrinjski na individualnu kvalitetu Bilbije i Abramovića došao do tri boda
Mostarski derbi u Vrapčićima donio je sadržajnu i dinamičnu utakmicu u kojoj je Velež propustio niz velikih prilika, dok je Zrinjski znao kazniti promašaje i na kraju odnijeti pobjedu s minimalnih 0-1. Ključni igrači susreta bili su Karlo Abramović i Nemanja Bilbija, koji su predvodili goste do trijumfa.
Utakmica je počela žustro, s ranim pokušajem Vehabovića i čak tri žuta kartona u uvodnim minutama. Velež je u početku djelovao konkretnije, ali bez prave realizacije.
Kako je vrijeme odmicalo, tempo je ostao visok, ali bez izrazitih šansi sve do finiša prvog dijela. Najveću priliku za goste propustio je Bilbija u 30. minuti, da bi se domaći ubrzo nadovezali promašajem Šarića koji nije pogodio prazan gol. Kazna je stigla u 39. minuti kada je Nemanja Bilbija iskoristio ubačaj Karla Abramovića i doveo Zrinjski u vodstvo. U samoj završnici prvog dijela veliku priliku za izjednačenje imao je Salčin, ali nije uspio realizirati zicer.
Drugo poluvrijeme donijelo je dominaciju Veleža, ali i nastavak nevjerovatnih promašaja. Babić je odmah na startu drugog dijela prebacio gol, a Salčin je u 63. minuti pogodio vratnicu. Mešić je u 78. minuti propustio možda i najveću šansu utakmice, promašivši sa svega nekoliko metara.
Zrinjski je prijetio iz kontri, ponajviše preko raspoloženog Karla Abramovića, koji je stvarao probleme odbrani Veleža i kreirao nekoliko opasnih situacija. Gosti su čak postigli i drugi pogodak, ali je on poništen zbog igranja rukom.
Do kraja susreta Velež je nastavio s pritiskom, ali bez konkretne realizacije. Pet minuta nadoknade nije bilo dovoljno da domaći izbjegnu poraz.
Na kraju, Zrinjski je slavio minimalnu, ali zasluženu pobjedu, dok će Velež dugo žaliti za brojnim propuštenim prilikama. Tradicija nalaže da navijači dočekaju autobus s igračima na vrhu Avenije, ali s obzirom na Veliki petak to i nije tako izgledno.



.jpg.webp)
.jpg.webp.webp)
.jpg.webp)

.jpg.webp)
.jpg.webp)


.jpg.webp)


