Goran Stanzl/PIXSELL

Sudac u 2. HNL bježao od batina, Ultrasi htjeli ući u teren

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 12.03.22. | 11:17

Ružne scene u blizini Zagreba

Remi od 1:1 između Sesveta i Cibalije u 29. kolu 2. HNL obilježila su dva incidenta. U 70. minuti sudac Vedran Jelenčić nije dosudio Cibaliji penal pri 1:0 vodstvu. U 90. minuti Jelenčić je poništio Cibalijin gol tako što je svirao zaleđe.

Njegove odluke izazvale su reakciju navijača. Cibalijini Ultrasi su htjeli ući na teren, a u tome ih je spriječila redarska služba. Nakon što je sudac svirao kraj utakmice zaputili su se prema prostorijama kluba.

I tamo su naletjeli na redare, a sudac Jelenčić je morao bježati kako bi se spasio od navijača, piše SportNews.

Sporne detalje iz 70. i 90. minute možete pogledati OVDJE.

O svemu je za Vinkulja.hr dao izjavu trener Cibalije Darko Jozinović.

„Lakrdija, lakrdija, lakrdija... Zločin protiv nogometa! Prošao sam štošta u nogometu, ali ovako nešto nikad. Znači, kod naših 1:0 Jelenčić nam ne dosudi čisti kazneni udarac iz kojeg bismo imali priliku prelomiti utakmicu, a u zadnjim minutama njegov pomoćnik Mužar signalizira po meni nepostojeće zaleđe zbog čega nam je poništen Osmićev pogodak za pobjedu. Sramota za sve one koji su bili uključeni u ovo. Sramota!“

Kaže i da ga je zvao šef sudaca Bruno Marić.

„Mnogo me ljudi zvalo, jer se vijest o ovom nogometnom zločinu brzo proširila. Mnogi su mi rekli, neću ih imenovati, kako Jelenčiću nije prvi put da radi ovakav cirkus na terenu. Posebno me ugodno iznenadio poziv šefa sudačke organizacije Brune Marića koji je dobio izvještaj o onome što se dogodilo na utakmici. Ispričao se i obećao da će staviti pod povećalo analizu ove utakmice. Ovakvim sucima nije mjesto na nogometnim terenima, jer blate većinu poštenih i treba ih izbaciti van. Za isto se zalaže i Bruno Marić kojem zahvaljujem na pozivu i riječima ohrabrenja i dajem mu punu podršku da očisti žito od kukolja.“