REUTERS/David Klein

Spursi uspjeli probiti Tudorov Marseille, Perišić asistent

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 07.09.22. | 22:56

Junak susreta bio je Richarlison s dva zgoditka

Učitelj i učenik spojili su se u grupi D Lige prvaka. Na jednoj strani Antonio Conte dočekao je s Tottenhamom nekadašnjeg suigrača Igora Tudora koji je stigao kao trener Marseillea.

Na prvu Tudor je kritiziran od igrača i navijača zbog svojih metoda u Marseilleu, ali rezultati i stil igre koji je momčad prihvatila brzo su sve razoružali. U Londonu su tijekom prvog dijela bili bolja momčad i ostavljali Spurse bez ikakve prilike. Dobivali su gotovo sve duele, stvarali više prilika, ali nisu uspjeli okruniti dobru igru zgoditkom. Sve je bilo na njihovoj strani do početka drugog dijela. U 47. minuti Son je pobjegao Mbembi koji ga je pokušao uhvatiti u trku, a kad je shvatio da ne može pratiti njegov trk probao ga je zaustaviti klizećim startom. Bila je to kobna odluka za njega i Marseille jer sudac Vinčić nije dvojio koji će karton pokazati kad je pokosio Sona. Odmah isključenje za Mbembu, ali i žuti upozorenja Baillyju za prigovor.

Od tog trenutka odnosi snaga i posjeda lopte su se promijenili, a Tottenham je počeo pronalaziti prostore do gola Marseillea. Zabili su dva puta, a oba gola bila su djelo Richarlisona koji je stigao ovog ljeta iz Evertona.

Prvi zgoditak Richarlison zabio je u 76. minuti na asistenciju Ivana Perišića, a drugi u 81. na dodavanje Højbjerg. Tako su Spursi nakon neizvjesnog starta ipak izvukli tri boda na otvaranju novog izdanja Lige prvaka na svom stadionu. Spomenimo i da je Ivan Perišić igrao cijeli susret za Tottenham.

Sve pogotke s utakmice možete pogledati OVDJE.

Ranije je u ovoj grupi Sporting slavio protiv Eintracht Frankfurta s 3:0 i trenutno drže prvo mjesto grupi D. (ri)