REUTERS/Kai Pfaffenbach

Sporting izveo blitzkrieg u Frankfurtu i kaznio promašaje Eintrachta

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 07.09.22. | 20:42

Hrvatski reprezentativni vezist Kristijan Jakić igrao je do 84. minuti na poziciji desnog beka

Eintracht Frankfurt teško je poražen u prvom kolu grupne faze Lige prvaka na domaćem terenu s 0:3 od lisabonskog Sportinga. Prošlogodišnji osvajači Europske lige imali su niz šansi, ali realizacija danas nije bila na nivou za momčad Olivera Glasnera.

Odlučio se trener domaćih i ovu utakmicu započeti s Kristijanom Jakićem na desnom beku iako mu to nije primarna pozicija. Ozljeda Aurelija Buta primorala je Glasnera da potraži drugo rješenje na desnom beku, a odlučio se da će to biti hrvatski reprezentativni veznjak treću utakmicu u nizu. Igrao je Jakić na ovoj poziciji u Bundesligi posljednje tri utakmice protiv Kölna, Werdera i RB Leipziga.

Domaći su imali tijekom susreta 11 udaraca na gol, ali je prevladala nepreciznost. Tek dva puta su pogodili okvir gola. Sporting je u drugom poluvremenu izveo svojevrsni blitzkrieg kaznivši u dvije minute nesmotrenost igrača Frankfurta. Prvo je u 65. minuti spretno pogodio Edwards za 1:0, a na 2:0 samo dvije minute kasnije povisuje Trincao.

Konačan rezultat od 0:3 postavio je Nuno Santos u 82. minuti. Spomenimo i da je Jakić igrao do 84. minute kad ga je zamijenio Ansgar Knauff, dok Hrvoje Smolčić nije ulazio u igru za Eintracht.

Eintracht i Sporting se natječu u grupi D gdje se nalaze još Tottenhham za koji igra Ivan Perišić te Marseille kojeg vodi Igor Tudor. (rv)