Šibenik i Istra borbeno, odluka u uzvratu

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 31.05.19. | 20:52

Odigran je prvi susret doigravanja.

Na Šubićevcu je odigrana prva utakmica doigravanja za popunu Prve HNL između Šibenika i Istre 1961, koja je završila neriješenim rezultatom 1:1.

Šibenik čeka ulazak u Prvu ligu od 2012. godine, a u netom završenoj drugoj ligi su izborili dvomeč protiv Istre za ulazak među elitu.

Domaćin je u 13. minuti došao u vodstvo preko Davora Kukeca. Ampem je primio loptu u šesnaestercu i ostavio za Kukeca, koji prekrasnim udarcem posprema loptu iza nemoćnog Čondrića. No, veselje domaćih nije dugo trajalo, jer već u 15. minuti gosti poravnavaju preko Fuentesa. Do kraja poluvremena Istra je imala dvije izgledne prilike, a posebno u 38. minuti, kada vratar Labrović skida zicer napadačima Istre. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu smo vidjeli prilike na jednoj i drugoj strani. Šibenik je većim dijelom pritiskao, a gosti su svoju priliku čekali iz kontra napada. No, rezultat se nije mijenjao.

Istra je s ovim rezultatom zadovoljnija, ima gol u gostima i na svom terenu priliku zadržati prvoligaški status.

Uzvratni dvoboj igra se u ponedjeljak od 19:00 sati.