Action Images via Reuters/Lee Smith

Petica Feyenoorda, Pandur i Bistrović kao bosi po trnju u Amsterdamu, četvorka PSV-a

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 09.04.23. | 22:57

Tri su utakmice nizozemske Eredivisie na Uskrs završile 4:0, a jedna 5:1

U susretu 28. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Feyenoord je pobijedio RKC Waalwijk sa 5:1 i ponovo ima osam bodova više od drugoplasiranog Ajaxa.

Feyenoord je već nakon prvog poluvremena vodio sa 3:0, a u nastavku susreta domaćin je zabio još dva gola. RKC Waalwijk je 20 minuta prije kraja postigao utješni pogodak.

Za Feyenoord su strijelci bili Yassin Oukli (29.-ag), Igor Paixao (31., 53.), Tomas Gimenez (39.) i Santiago Gimenez (62.), dok je za goste zabio Julen Lobete (70.).

Ajax je sa 4:0 porazio Fortunu Sittard. Dva gola je zabio Stven Berghuis (6., 27.), a po jednog Steven Bergwijn (54.) i Kenneth Taylor (86.).

Za Fortunu je branio Ivor Pandur, a cijeli susret je odigrao i Kristijan Bistrović.

Uvjerljiv je bio i Twente koji je identičnim rezultatom porazio Cambur. Strijelci su bili Ricky van Wolfswinkel (12.), Michel Vlap (28.), Sem Steijn (36.) i Joshua Brenet (77.).

PSV Eindhoven je u subotu također sa 4:0 pobijedio Excelsior.

Za momčad iz Eindhovena zabili su Luuk de Jong (12.), Xavi Simons (78.), Fabio Silva (82.) i Erick Gutierrez (87.).

Na ljestvici vodi Feyenoord sa 67 bodova, Ajax i PSV imaju po 59 bodova, a AZ je četvrti sa 54 boda.

EredivisieAjaxPSV EindhovenFeyenoordTwenteFortuna SittardIvor PandurKristijan Bistrović