
Perica se vratio u Belgiju, Maccabi ga prodao za gotovo milijun eura
Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 02.09.22. | 18:44
Prošlog ljeta napustio je gnijezdo Stršljenova nakon neuspješne avanture, a u izraelskom velikanu se vratio u golgetersku formu
Prošlog ljeta zadarski napadač Stipe Perica tražio je izlaz iz Watforda u kojem nije dobivao prilike. Stršljenovi su ušli tad u Premier ligu, a za Pericu mjesta u prvih 11 nije bilo ni u Championshipu. Što ozljede, što nepovjerenje trenera, dalo se na znanje hrvatskom napadaču da potraži novu sredinu.
Pronašao je u Maccabiju iz Tel Aviva gdje ga je Watford transferirao, a u godinu dana igranja za izraelskog velikana upisao je 51 nastup i zabio 20 golova. Nigdje Perica nije igrao tako dobro kao u Maccabiju, a prošle godine je postao i strijelac prvog gola u povijesti grupne faze Konferencijske lige.
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) September 2, 2022
Sjajna forma 27-godišnjeg Zadranina zapela je za oko Standardu iz Liegea koji je otkupio njegov ugovor od Izraelaca za 900 tisuća eura, a s Pericom su potpisali trogodišnji ugovor.
Perica je još kao 18-godišnjak ostvario transfer iz Zadra za 2.45 milijuna eura u Chelsea za koji nikad nije zaigrao. Odlazio je na posudbe u NAC Bredu dva puta te Udinese koji ga je kupio za 4.5 milijuna eura. Udinese ga je posuđivao Frosinoneu, turskoj Kasimpasi i belgijskom Mouscronu, a onda je otišao u Watford koji ima istog vlasnika kao i Udinese.
Tako se potpisom za Standard vratio u Belgiju i postao 19. Hrvat koji će nositi dres ovog kluba. (rv)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Stolni Tenis
Dota
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.