
Ovo je Oršićev učinak u Dinamu. Jedan podatak posebno upada u oči
Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 08.01.23. | 11:30
Oršić je u četiri i pol godine izravno sudjelovao u čak 139 Dinamovih pogodaka. Treba li bolja potvrda koliko je značio Modrima
Polako se spušta zavjesa na transfer Mislava Oršića u engleski Southampton, transfer kojim će Dinamo zaraditi oko šest milijuna eura plus dva milijuna možebitnih bonusa. Oprostili su se od njega navijači, oprostio se klub dirljivim porukama i videom, mediji su napisali hrpe tekstova o tome što je Mislav Oršić značio Modrima i kako će Dinamo bez njega u nastavku prvenstva. Putevi su se razdvojili, Oršićeva realnost sad je Premiership, a Ante Čačić mora naći Oršićevu alternativu.
No, nije naodmet još jednom podsjetiti na Oršićeve brojke u Dinamu, koje jasno govore koliko je dao Dinamu od 2018. do danas. A ako uzmemo u obzir da je, osim suhe statistike, Dinamu puno donio i svojim ponašanjem, statusom kod navijača, onda se njegov doprinos diže za još koju stepenicu više. Dakle, prema brojkama pedantnih Dinamovih statističara i službene Dinamove stranice, Oršić je za Dinamo odigrao 216 službenih utakmica, postigao je 91 pogodak i osvojio sedam trofeja. Četiri je puta bio prvak Hrvatske, znači, u svakoj sezoni u Maksimiru osvojio je naslov, jednom je osvojio Kup, a dvaput se okitio trijumfom u Superkupu. Pet puta se Oršić s Dinamom plasirao u skupine europskih natjecanja, dvaput u Ligu prvaka, triput u Europsku ligu, triput dočekao europsko proljeće i pritom postao najbolji Dinamov strijelac u Europi, zabio je 28 pogodaka.
No, jedan podatak posebno upada u oči. Osim što je zabio 91 gol, Oršić je upisao i 45 asistencija, a četiri je puta izborio kazneni udarac, od kojih su tri pretvorena u pogodak. Kad se sve zbroji dobije se zaključak da je Oršić direktno sudjelovao u čak 139 Dinamovih pogodaka! To je uistinu doseg kakvoga je teško nadmašiti. Spomenimo i jedan neobičan 'pothvat', Oršić je u tih 216 utakmica čak 17 puta pogađa okvir gola, gredu ili vratnicu. Malo je, znači, nedostajalo da brojke budu još i izraženije. (T.N.)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Kriket
Stolni Tenis
Ragbi
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.