Miroslav Lelas/PIXSELL

OCJENE – Rijeka: Smolčić tragičar, Rijeka razbijena usred Poljuda

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 26.05.22. | 21:18

Tomićeva momčad odigrala je lošu utakmicu u finalu Hrvatskog kupa, a prijelomni trenutak dogodio se u 41. minuti.

Nediljko LabrovićVratar
<p>Kod golova nije mogao ništa, ali važno je reći da svaki vratar hrvatske nogometne reprezentaije ponekad mora obraniti i ono ‘nemoguće’. I obranio je. Uostalom, kad je vratar najbolji igrač momčadi, a ona dobije tri pogotka, dalje se ne treba ništa više dodati.</p>
Ocjena
6.5
Prince AmpemVezni red
<p>Jako loša predstava Ganca. Hajduk je u prvom poluvremenu najviše napadao po svojoj lijevoj strani, njega su detektirali kao slabu kariku u obrani, a to je, očito, bio dobar plan napada. Nije se snašao kako je Tomić očekivao, iako je dosad uglavnom protiv Hajduka bio dobar. No, ne kad je to bilo najpotrebnije… U nastavku je letao koliko je mogao, ali to nije bilo dovoljno dobro.</p>
Ocjena
5
Anton KrešićObrana
<p>Borio se, ali ništa više od toga. Stalno je morao biti na oprezu, a loša komunikacija sa s Velkovskim i Smolčićem posljednju liniju znala je dovesti u probleme. Puno puta je ostao ukopan na mjestu, Hajduk je imao toliko prilika da je to teško prebrojati, a Krešić nije svom vrataru Labroviću olakšao posao.</p>
Ocjena
5
Darko VelkovskiObrana
<p>Kad obrana Rijeke stoji duboko, on je uglavnom dobar, ali danas nije bio na razini. Rijeka je kasnije prešla na igru s četvoricom, što njemu ne odgovara, ali između njega i Krešića, bio je bolji. Preciznije, manje lošiji. Pola ocjene više ‘na lijepe oči’, samo zato jer je bio bolji od Smolčića i Krešića.</p>
Ocjena
5.5
Hrvoje SmolčićObrana
<p>Pomalo je neshvatljivo njegovo loše postavljanje kod kornera za izjednačenje. Dojam je da je bio malo impresioniran, što mu ne ide u prilog buduću da bi uskoro trebao odjenuti dres aktualnog osvajača Europske lige. Ferro ga je nadskočio i zabio, a takve stvari u finalu se ne praštaju. Onda još drugi žuti, odnosno crveni karton… Tragičar, što više reći.</p>
Ocjena
5
Andrija VukčevićObrana
<p>Trudio se, trčao gore dolje, radio sve što je bilo u njegovoj moći da Rijeka bude dobra. Dobrim igrama zaradio je poziv u reprezentaciju, ali on večeras, kao uostalom i cijela Rijeka, jednostavno nije bio dobar. </p>
Ocjena
5.5
Lindon SelahiVezni red
<p>Gore, dolje, lijevo, desno. Zujao, prijetio, stalno radio. Ali, ovoga puta je to bilo neučinkovito. U narodu bi se reklo da je ‘puno zujao, a malo meda dao’. Mislili smo, od veznjaka Rijeke, on je najbolji, ali ono što je napravio u 56.minuti jednostavno je nedopustivo. Iza sebe ima dobru sezonu, Rijeka je u njemu dobila zanimljivog igrača, ali danas je bio impresioniran i veoma loš. Igru napustio u 62.minuti.</p>
Ocjena
5
Domagoj PavičićVezni red
<p>Svoju posljednju utakmicu u dresu Rijeke neće pamtiti po dobrom. Bio je nevidljiv, Hajdukov dvojac iz vezne linije ga je potpuno neutralizirao. Tomić ga je povukao iz igre nakon nešto više od sat vremena, što je u neku ruku bilo i očekivano. Neslavan kraj lijepe riječke avanture.</p>
Ocjena
5
Adam ČerinVezni red
<p>Ako netko zna gdje je bio Adam Gnezda-Čerin ovog četvrtka od 19 do 20:45 sati neka javi Goranu Tomiću. Jako loša izvedba slovenskog reprezentativca, ni po čemu se nije istaknuo. Dobro, možda po lošem postavljanju, ali to ne treba isticati. Ili traba…</p>
Ocjena
5
Jorge ObregonNapad
<p>Do 13.minute nije napravio ništa, da bi se onda na najbolji mogući način zahvalio Goranu Tomiću na povjerenju sjajnom asistencijom za Drmića. Silom neprilika ostaje u svlačionici nakon prvog poluvremena. Dobra predstava, šteta po njega što je prekratko potrajala.</p>
Ocjena
6
Josip DrmićNapad
<p>Kakav je to majstor. Obregon ga je sjajno uposlio, a Drmić u 13. minuti, nesretnoj po Splićane, doveo Rijeku u vodstvo. Ovo mu je posljednja utakmica u dresu Rijeke, strašno će nedostajati Riječanima. Po isključenju Smolčića odsječen, a igrač kao što je on bez prave lopte ne može puno. Kasnije promašio jednu šansu, ali i da je zabio, vjerojatno se ništa ne bi promijenilo.</p>
Ocjena
6
Andres SolanoObrana
<p>Od 46. umjesto Obregona. Uklopio se u sivilo momčadi. Ali, ne samo to, pamtimo i dvije iznimno loše reakcije u fazi obrane iz kojih je Hajduk mogao zabiti. Na njegovu sreću, nije, ali to ne umanjuje ili opravdava njegove pogreške. Španjolac je dobro krenuo kad je stigao na Kvarner, ali kako je sezona odmicala, igrao je sve slabije i slabije, Sad je jasno zašto ga je Tomić ostavio na klupi, odnosno zašto je priliku dobio tek u nastavku.</p>
Ocjena
5
Ivan LepinjicaVezni red
<p>Od 62.minute umjesto Selahija. Nezahvalna uloga. Ulaziš ‘povezati’ linije, a tvoja momčad ima dva gola i jednog igrača manje. Nije ništa napravio konkretno, ali kao da mu itko može išta reći…</p>
Ocjena
5.5
Robert MurićVezni red
<p>Od 62.minute umjesto Pavičića. Ponajbolji igrač Rijeke ove sezone je iz taktičkih razloga ostao na klupi. Ušao je kad je sve bilo gotovo, ali opet je uspio namjestiti jednu stopostotnu šansu za Drmića. Uglavnom odsječen, ali zbog te prilike koju je (slučajno) kreirao je zaslužio pozitivnu ocjenu.</p>