Goran Stanzl/PIXSELL

OCJENE – Dinamo: Čačić pogodio sa Špikićem, Petko najbolji ovog proljeća, Orša opet zabio najbitniji gol

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 08.05.22. | 22:14

Vodeća momčad prvenstva strpljivom je igrom materijalizirala veću individualnu kvalitetu, a s igračem više u drugom poluvremenu dotukla dotad čvrstog suparnika

Evo kako smo mi vidjeli današnji nastup Dinamovih nogometaša. Slažete li se s našim ocjenama?

Dominik LivakovićVratar
<p>Nije imao previše posla u prvih 45 minuta, a u drugih još manje, nisu mu Osječani pucali unutar okvira vratiju. Zaslužio je da ga u derbiju ostavimo neocijenjenim, i kao simbol nemoći suparnika.</p>
Ocjena
-
Stefan RistovskiObrana
<p>Prvo je pazio na Lovrića, a tek potom iskorištavao situacije kad se krilo Bijelo-plavih ne bi vratilo pa bi se pridodao po desnom boku, nekoliko puta opasno centrirao, no Ivanušec i Ademi nisu bili precizni. U drugom poluvremenu rezerviraniji, ulaskom hitronogog Fućaka nije riskirao odlascima prema naprijed, a nije ni trebao.</p><p>&nbsp;</p>
Ocjena
6.5
Josip ŠutaloObrana
<p>Plijenio mirnoćom s loptom u nogama, iznosio je kroz prvu liniju obrane suparnika, dijelio točne duge lopte. Bio je pravodoban na Mierezu, kojeg je preuzimao od Lauritsena, ovisno kako bi se Argentinac kretao. Nakon što su gosti ostali s igračem manje još je lakše izlazio na kraj s pričuvnim napadačima Bijelo-plavih. Forma i zrelost koja zaslužuje poziv izbornika A-reprezentacije za lipanjsku Ligu nacija.</p>
Ocjena
7.5
Rasmus LauritsenObrana
<p>Ušao u momčad umjesto ozlijeđenog Theophilea. Čvrst i agresivan, njegov je glavni zadatak bio da Mierez ne zabije gol. I uspio je u tome, kasnije dobro kontrolirao Mancea i Topčagića.</p>
Ocjena
7
Petar BočkajVezni red
<p>Bivši igrač Bijelo-plavih nije otpočetka bio pravi protiv svojih do Badnjaka suigrača, dobro su mu blokirali ljevicu, znajući kako opasne centaršuteve može zavrnuti. U drugom poluvremenu kao da se otkočio, došao na svoje u 60. minuti kad je asistirao Špikiću za 2:0, potom mirno sudjelovao u čuvanju lopte domaćih.</p>
Ocjena
7
Josip MišićVezni red
<p>Korektor veznog reda, dvaput riskantno riješio teške situacije, ali plijenio je mirnoćom, pokrivao prostor, čuvao leđa Ivanušecu i kad bi otišao naprijed – Ademiju. Pomagao poludesno Ristovskom i Špikiću kad bi loptu dobio Lovrić. U 65. minuti, pri 2:0, zaradio javnu opomenu, prvi dojam je nepotrebnim prekršajem pred suparničkim šesnaestercem koji ga diskvalificira za Šubićevac, no barme će biti na raspolaganju u eventualnom „finalu svih finala“ protiv Hajduka u 36. kolu.</p>
Ocjena
6.5
Arijan AdemiVezni red
<p>Kapetan je bio 'box to box' osmica, bio u prilikama za 2:0, miran u izlascima s loptom, znao je povući i iznuditi prekršaj, napraviti predah za momčad, poglavito nakon vodstva. Ovaj put nije zabio, ali je radio velik posao na terenu.</p>
Ocjena
7
Dario ŠpikićNapad
<p>Oporavljenik, dobio prednost na desnom krilu umjesto Emrelija, dešnjak desno, drugačija taktička odluka Ante Čačića. Dobro surađivao s Ristovskim, iznudio drugu, isključujuću javnu opomenu Čeberka. U 60. minuti reagirao poput školovanog napadača, napao prvu vratnicu i dočekao Bočkajevu nisku loptu s lijeva, podmetnuo nogu i zabio za 2:0.</p>
Ocjena
7.5
Luka IvanušecVezni red
<p>Imao prvu priliku, u 12. minuti gađao dalji kut, bio neprecizan. Dobro ga je blokirao Žaper, a neke ideje nije mu shvatio Petković. U 82. minuti prepustio mjesto Toliću.</p>
Ocjena
6
Mislav OršićNapad
<p>Zabio psihološki najbitniji gol, za vodstvo u 34. minuti, trznuo Grgića, ostao priseban nakon što se Škorić poskliznuo, gađao i pogodio pokraj Ivušićeve stajne noge. Imao i prije toga dvije prigode za bolje udarce iz „svoje zone“. U 60. minuti otvorio Bočkaja na lijevom krilu u akciji za 2:0. U 84. minuti prepustio mjesto Gojaku.</p>
Ocjena
8
Bruno PetkovićNapad
<p>Prava devetka s brojem 10 na leđima. Nije zabio, ali je dvaput asistirao. Počeo pokušajima efektnosti nauštrb svrsishodnosti, iznudio prvi žuti karton Čeberka driblingom na centru igrališta u 15. minuti, a u 34. majstorski prihvatio loptu, okrenuo se i ljevicom zavrnuo dijagonalu neuhvatljivu za obranu suparnika, koju je Oršić pretvorio u 1:0. U drugom poluvremenu pokušao glavom u 53. minuti, a u 72. mu je udarac glavom nakon Bočkajeva kornera s crte vratiju izbio Bartolec. No, asistencija Menalu za 3:0 u 81. minuti bila je neobranjiva. Nije to još onaj stari Petko, ali najbolja partija ovog proljeća, najbolja nakon jesenašnje protiv Rapida.</p>
Ante ČačićTrener
<p>Započeo sa 4-2-3-1, no ubrzo promijenio u 4-1-4-1 kako bi s Ademijem i Ivanušecom pritisnuo Nejašmića i Žapera i zatvorio Osječanima sredinu. Sebi svojstvenom mirnoćom vodio je utakmicu, odlučio se na strpljivu taktiku i materijaliziranje veće kvalitete svojih igrača. Kad je Dinamo ostao s igračem više naredio je aktivno čuvanje vodstva posjedom i traženje drugog pogotka u čemu je uspio klasičnim prebrojavanjem. U drugih 45 minuta posjed Plavih u jednom je trenutku iznosio 75:25, na kraju 73:27.</p>