Luka stanzl/PIXSELL

Mlada momčad Dinama poražena od Chelseaja na startu Premier League International Cupa

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 31.10.23. | 22:30

Ovo je velika škola za igrače pod vodstvom Ivice Banovića

U prvoj utakmici novog izdanja Premier League Internacional Cupa, mlada momčad Dinama izgubila je od Chelseaja s 1-4.

Radi se o natjecanju koje okuplja 24 vrhunske europske nogometne akademije, a trener mladih Zagrepčana Ivica Banović danas nije mogao računati na Vrbančića, Čaića i Graonića, koji sutra s prvom momčadi Dinama putuju u Oriovac.

Dvoboj u Engleskoj u velikoj je mjeri bio odlučen već nakon prvog poluvremena. Već nakon šest minuta Billy Gee doveo je U21 momčad Bluesa u vodstvo. Ronnie Stutter u 29. minuti povisio je na 2-0, da bi Tyrique George postavio 3-0 rezultat uoči odlaska na odmor.

U nastavku, prvo je Toni Majić u 60. minuti smanjio na 3-1, da bi konačnih 4-1 postavio Ivan Cvetko autogolom u 67. minuti.

Iako je upisan težak poraz, valja istaknuti kako će Dinamo na ovom turniru igrati protiv igrača koji su nekoliko godina stariji, a to može biti samo nova velika škola za mlade Plave lavove. Osim Chelseaja, u Dinamovoj skupini B još se nalaze Southampton, West Ham, Brighton, Lyon, Valencia i Celtic. (I.M.)

GNK DinamoNogometna škola GNK DinamoDinamo ZagrebChelsea U21Premier League International Cup