Reuters/Peter Cziborra

Man. United rutinski kroz Moldovu, Midtjylland napunio mrežu Lazija (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 15.09.22. | 20:48

Ferencvaros je iznenadio Monaco na gostovanju

Na kraju to nije bio nekakav pretjerano težak zadatak za Manchester United i Crveni vragovi su s 2:0 slavili na gostovanju kod Šerifa u glavnom moldavskom gradu Chisinauu (Tiraspolj, koji je u Pridnjestrovlju, je suspendiran).

Za to im je bilo dovoljno odigrati jedno poluvrijeme u jačem tempu u kojemu su potpuno nadigrali protivnika, koji ionako u svojim redovima ima značajno manje kvalitete od skupocjenog otočkog sastava.

Već je u 17. minuti United otključao bravu Šerifa. Jadon Sancho je u mrežu pospremio asist Eriksena.

Gol pogledajte OVDJE

Na drugi pogodak se moralo čekati do 22. minute kada je Bruno Fernandes uposlio sjajnom loptom Dalota u kaznenom prostoru gdje ga branič Šerifa ruši. Izvođenja se primio Cristiano Ronaldo i pospremio loptu u gol za 2:0.

Njegov gol pogledajte OVDJE

U drugom dijelu je United pustio nogu s gasa i mirno iskontrolirao zbivanja na terenu. Šerif, za kojeg je do 80. minute u napadu igrao bivši igrač Gorice i Dinama Iyayi Believe Atiemwen, do kraja je zabilježio i više pokušaja od Uniteda, no od 11 njihovih udaraca prema golu, tek su dva bila u okvir. Pucao je nekoliko puta i 'naš' Beli, ali neprecizno...

Od ostalih utakmica valja izdvojiti visoku 6:0 pobjedu Feyenoorda nad Sturmom, iznenađujuću pobjedu Ferencvarosa kod Monaca od 1:0, kao i 5:1 pora Lazija kod Midtjyllanda. (pz)