Kalkulacije: I dalje ovisimo o sebi, a svim srcem navijamo i za Španjolce
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 19.06.24. | 16:56
Hrvatska je u ludoj utakmici remizirala, ali i dalje sve ima u svojim nogama. Nadamo se pogurancu La Roje, a dobro bi nam došla i pobjeda Italije.
Imamo dvije loše i dvije dobre vijesti. Krenimo s lošima: Hrvatska nije slavila niti u svojoj drugoj utakmici na Euru u Njemačkoj (odnosno u petoj utakmici na velikom natjecanju igranom na njemačkom tlu). Hrvatska je u jednoj prilično 'ludoj' utakmici nadoknadila zaostatak za Albanijom, a onda i prosula pobjedu golom u sudačkoj nadoknadi.
Prouči cjelokupnu ponudu na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Okrećemo se dobrim vijestima: Hrvatska niti dalje ne zna za poraz u drugoj utakmici velikog natjecanja i, ona puno bitnija dobra vijest, Hrvatska i dalje ovisi sama o sebi!
Nakon dva kola Hrvatska je posljednja na ljestvici s jednim osvojenim bodom. No, ako u posljednjem kolu (ponedjeljak, 24. lipnja) pobijedimo Italiju u Leipzigu Hrvatska bi (vjerojatno) osigurala drugi krug kao jedna od najboljih trećih reprezentacija, a možda i kao druga reprezentacija skupine.
Još bolje ćemo moći kalkulirati nakon utakmice između Španjolske i Italije u četvrtak u Gelsenkirchenu (21 sat). Naravno, Hrvatskoj bi u toj utakmici trebala navijati za Španjolce, a pobjeda ili barem remi La Roje dobro bi nam došao i u zadnjem kolu protiv Albanije. Kada bi Španjolska pobijedila Italiju i Albaniju, a Hrvatska Azzurre, Vatreni bi skupinu završili kao drugi.
Kada bi Španjolska i Italija remizirali (četiri boda), a Hrvatska pobijedila Italiju (uz najmanje remi Španjolske protiv Albanije), Vatreni bi prošli kao drugi zbog boljeg međusobnog omjera s Italijom.
Naravno, postoji i mogućnost da sve četiri reprezentacije na kraju imaju po četiri boda. Za takav ishod Španjolci i Talijani moraju remizirati, a potom Hrvatska i Albanija moraju slaviti u posljednjem kolu. Tada bi se gledala gol-razlika, a tu Hrvatskoj, zbog 0-3 poraza od Španjolske šanse nisu baš prevelike za prolaz...
Doduše, ne bi nam loše sjela niti pobjeda Italije u dvoboju protiv La Roje. Tada bi Azzurri imali zagarantirano barem drugo mjesto, i u zadnjem kolu bi možda kalkulirali sa sastavom i odmorili ključne igrače, a Španjolska bi imala imperativ pobjede protiv Albanije.
No, o tom potom. Hrvatska je, tješimo se, prejaka reprezentacija da ne bi slavila u tri utakmice u nizu, a najbolja vijest je ta da u posljednjem kolu za Dalićeve izabranike, zapravo, nema kalkulacija. Remi nam ne znači ništa, a pobjeda nam je imperativ. Dakle, Hrvatska u ponedjeljak mora pobijediti Italiju od koje ćemo imati 30 sati više odmora. (N.R.)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Ragbi
Stolni Tenis
Dota
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.