Hrvatska skinula rekord star 16 godina

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 10.11.17. | 08:24

Odlična predstava Hrvatske sinoć u Maksimiru.

Hrvatska nogometna reprezentacija u prvoj je utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo svladala Grčku sa 4:1 i sa velikom prednošću putuje na uzvrat u Pireju u nedjelju.

> Deset puta smo bolji od ove Grčke, ne vidim kako nam mogu zabiti tri u uzvratu

> Dalić: Nema opuštanja, za mene je i dalje 0:0

> Grčka je primila šest golova u 900 minuta, a Hrvatska joj je u 36 zabila četiri

> Lopta na zemlji: Nemojmo biti balkanske glave, nije još gotovo

> Kalinić pretekao Kovača, Perišić Kranjčara, a Modrić se izjednačio s Bobanom

> Kao iz udžbenika! Tri pete u sjajnoj akciji Hrvatske za drugi gol Grčkoj (VIDEO)

> Šuker: Pred nama je još mnogo posla

Naši su nogometaši bili nerješiva enigma za goste i mogli su i još više natrpati njihovu mrežu, a čak tri komada zabili su Grcima u prvom poluvremenu, prvo nas je u 13. minuti Luka Modrić doveo u vodstvo iz penala, a onda je Nikola Kalinić šest minuta kasnije udvostručio naše vodstvo pogotkom iz igre. Grci su u 30. minuti smanjili na 2:1 zahvaljujući Sokratisu, a Ivan Perišić je samo tri minute kasnije, vratio uvjerljivu prednost.

Time su Hrvati gostima zabili tri gola u prvih 45 minuta, a Sportske novosti donose zanimljiv podatak kako Grci od 2001. godine nisu primili tri pogotka u prvom poluvremenu u nekoj službenoj ili natjecateljskoj utakmici. Posljednji put ih je natrpala Finska, koja je vodila 4:1 nakon prvog poluvremena.

Hrvatska nogometna reprezentacijaKvalifikacije za Svjetsko prvenstvokvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2018. godineGrčka nogometna reprezentacija