Marko Lukunic/PIXSELL
Marko Lukunic/PIXSELL

HNS i službeno objavio iz kojeg ranga kreću druge momčadi Dinama i Hajduka

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 10.06.25. | 10:01

Ipak nije došlo do konsenzusa svih klubova iz Prve NL

Dugo se nagađalo koja će biti sudbina novoformiranih drugih momčadi Dinama i Hajduka, odnosno iz kojeg će ranga krenuti. Nakon nekog vremena i podosta razmišljanja te pregovora, Hrvatski nogometni savez i njegova Natjecateljska komisija konačno su donijeli odluku vezano uz tu temu, pritom potvrdivši brojnost i sastav liga u prva četiri razreda našeg nogometa.

Sve se to nalazi u priopćenju koje je objavljeno na HNS-ovim službenim stranicama, a prenosimo ga u cijelosti:

„Natjecateljska komisija primila je na znanje odluke Komisije za licenciranje i žalbenog tijela, prema kojima Šibenik i Marsonia nisu dobili licence za Prvu i Drugu NL te su stoga raspoređene u četvrti stupanj natjecanja - Šibenik u Treću NL Jug, a Marsonia u Treću NL Istok. Slijedom navedenih odluka, Dugopolje je ostalo član Prve NL, dok u Prvu NL direktno ulaze dva najbolja kluba Druge NL (Hrvace i Karlovac, op. G.).

Nadalje, Natjecateljska komisija donijela je zaključak da u natjecateljskoj godini 2025./2026. sustav natjecanja ostaje isti, s 10 klubova u HNL-u, 12 klubova u Prvoj NL i 16 klubova u Drugoj NL. Sukladno postojećoj odluci, druge momčadi Dinama i Hajduka mogu krenuti s natjecanjem od četvrtog stupnja, odnosno od skupina Treće NL Centar i Treće NL Jug.

Do četvrtka 5. lipnja, klubovi Prve NL imali su rok da u dogovoru s Dinamom i Hajdukom te u koordinaciji s HNS-om postignu eventualni konsenzus oko uvjeta proširenja Prve NL na 16 klubova. Naime, na inicijativu Dinama i Hajduka klubovima Prve NL predloženo je proširenje lige na 16 klubova, uz sudjelovanje drugih momčadi Dinama i Hajduka i plaćanje participacije u iznosu od 400.000 eura po sezoni od strane oba kluba.

Za takvu promjenu sustava natjecanja u tekućoj godini bio je potreban konsenzus svih klubova, a koji nije postignut u predviđenom roku, te time nisu ostvareni preduvjeti da bi se promjena sustava natjecanja mogla predložiti nadležnim tijelima”, zaključili su iz HNS-a.


Zaigraj odmah, Germania!

Cjelokupnu Germanijinu ponudu pronađite i proučite OVDJE.


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

Prva nogometna ligaDruga nogometna ligaGNK DinamoHajdukHNK ŠibenikMarsoniaHrvaceNK KarlovacHrvatski nogometni savez

Ostale Vijesti