Dejan Rakita/PIXSELL

Borac prva 'žrtva' novog pravila vezanog uz gol u gostima

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 13.07.21. | 23:18

Poznati su i neki sudionici druge faze.

Dinamo i Valur zaključili su današnji raspored prvog pretkola Lige prvaka, a u prethodnim dvobojima danas su u pravilu slavili gosti.

Borac iz Banja Luke je pogocima Stojana Vranjića (60') i Panagiotisa Moraitisa (64') izjednačio dva pogotka zaostatka iz prve utakmice protiv Cluja (1:3). No, kako više ne vrijedi pravilo gola u gostima, Borac nije prošao dalje, već je pobjednik odlučen u produžecima.

A tamo je iskusnija rumunjska momčad stigla do prolaska u drugi krug i susreta protiv Lincolna iz Gibraltara, pogotkom Alexandrua Chipciua u 118. minuti.

U preostalim utakmicama HJK iz Helsinkija nije imao problema s Budućnosti i u Podgorici su Finci slavili 4:0, za ukupnih 7:1 te će u drugom pretkolu igrati protiv Malmoa.

Žalgiris je unatoč dva crvena kartona u nastavku utakmice s 2:1 nadvisio Linfield i s ukupnih 5:2 prošao u drugi krug u kojem će igrati protiv Ferencvaroša.

Za kraj, Ludogorec je pogotkom Kirila Despodova nadvisio Soligorsk 1:0 i prošao u drugo pretkolo u kojem će igrati protiv prvaka Slovenije, slovenske Mure.