Dennis Wierzbicki/USA TODAY Sports

Zubac skupio jednak broj koševa i blokada, GSW drugi put poražen, Houston ima velik problem (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 4min | pon. 15.11.21. | 08:51

Trae Young skupio je 42 poena protiv Giannisa i ostatka društva, JaVale McGee sjajan kod Sunsa

Sinoć je u NBA ligi na rasporedu bilo sedam utakmica. Mnoge od njih igrane su u ranijem terminu zbog europskog tržišta, a najveći 'derbi' dana bila je utakmica između LA Lakersa i San Antonio Spursa u kojoj je domaćin predvođen sjajnim Anthonyjem Davisom slavio rezultatom 114:106.

Jedina dva igrača kod gostiju koja su zaslužila 'prolaznu ocjenu' su Johnson (24 poena, 6 skokova, 2 asistencije) i Murray (22 poena, 10 skokova, 10 asistencija). Domaći sastav je do pobjede odveo Davis s 34 poena, 15 skokova i 6 asistencija, a izostanak LeBrona Jamesa nije se osjetio.

U ogledu Antetokounmpa i Younga je slavio omaleni playmaker i vođa Atlente. Branitelj naslova nije se dobro proveo u State Farm Areni, Hawksi su slavili s 20 razlike, a prvo ime utakmice bio je Trae Young s 42 poena, 8 skokova i 10 asistencija. Clint Capela skupio je još jedan double – double učinak, Collins je utakmicu završio s 19 poena, a dobru rolu s klupe odradio je Danilo Galinari.

Što se tiče Bucksa, očekivano je najbolji bio Giannis (26 poena, 5 skokova, 6 asistencija), a da bi se pokorila Atlanta gostima je trebala veća podrška od klupe koja je potpuno zakazala. Ojeleye, Nwora, Hood, Robinson i T.Antetokounmpo skupili su zajedno 15 poena, 8 skokova i 3 asistencije. Puno premalo da bi se došlo do pobjede protiv Atlante…

Steph Curry igra fenomenalno u početku ove sezone te će, ako ovako nastavi, biti legitimni kandidat za MVP-a lige. No, iako je sjajan, nije svemoguć, a njegov GSW sinoć je upisao svoj drugi poraz ove sezone. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 60:60, da bi onda odluka o pobjedniku stigla tek u posljednjoj četvrtini u kojoj se igrala 'playoff obrana'. Curry je na kraju skupio 24 poena, 6 skokova i 10 asistencija, utakmica je završila rezultatom 106:102 za Hornetse, a kod domaćina su sjajni bili Bridges (22 poena, 8 skokova, 3 asistencije), Ball (21 poen, 7 skokova, 5 asistencija) i Rozier (20 poena, 1 asistencija, 1 ukradena lopta, 2 blokade).

Kriminalna forma Houstona se nastavlja. Sinoć je u Toyota Areni gostovala momčad Phoenix Sunsa, a lanjski finalist na kraju je slavio s 26 koševa razlike. Booker je bio sjajan s 26 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a oduševio je i McGee s 19 poena, 14 skokova i 3 blokade za svega 24 minute igre. Kod domaćina su 'pokušavali' Porter Jr., Green i Wood, ali Houston u početku sezone djeluje kao najslabija momčad lige. Bio je ovo 11. uzastopni poraz Houstona. Nije lako biti Stephen Silas ovih dana…

Za kraj, spomenimo i gostujuću pobjedu Chicago Bullsa protiv LA Clippersa. DeRozan s 35 poena, 7 skokova i 5 asistencija te LaVine s 29 poena, 8 skokova i 2 asistencije kao da su sami odlučili pobijediti u ovom ogledu u kojem nije bilo previše koševa. Konačnih 90:100 pokazatelj je da se igrala 'tvrda' košarka, a domaćinu su večeras nedostajali Leonard, Winslov, Ibaka i Morris.

Očekivano, prvo ime Clippersa bio je George s 27 poena, 11 skokova i 4 asistencije, dok je Ivica Zubac za 23 minute skupio 4 poena, 7 skokova i 4 blokade.