John E. Sokolowski-USA TODAY Sports

VIDEO Wembanyama ostvario triple-double koji se čekao od 1996. godine, Bogdanović i Zubac solidni u porazima

Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 13.02.24. | 08:28

Sadržajna večer na NBA parketima

Noćas je u NBA ligi odigrano 10 utakmica, a u pogonu su bila i sva četiri hrvatska igrača.

Najefikasniji je bio Bojan Bogdanović, koji je u tijesnom porazu New Yorka od Houstona sudjelovao s 15 poena i četiri skoka. Knicksi su poraženi 105-103, no igrali su bez ozlijeđenih Randlea i Anunobyja, kao i bolesnog Hartensteina. Nije im pomoglo ni 27 poena Jalena Brunsona jer su kod rocketsa sjajnu utakmicu odigrali Dillon Brooks s 23 poena i Jabari Smith Jr. s 20 ubačaja.

Ivica Zubac polako hvata formu nakon što je sanirao sve probleme s ozljedom. No, njegovi Clippersi doživjeli su poraz u derbiju Zapada. Bolja je bila Minnesota sa 121-100, a hrvatski centar upisao je solidan učinak od šest poena, 11 skokova te dvije asistencije. Nitko u redovima LA Clippersa nije prebacio 18 poena, koliko su postigli Kawhi Leonard i Paul George, dok je James Harden dodao 17 poena. Kod pobjednika, Karl-Anthony Towns bio je najefikasniji sa 24 poena, dok je Anthony Edwards dodao poen manje, uz osam asistencija.

U dobrom ritmu je i dalje Golden State koji je pobijedio peti put zaredom nakon slavlja 129-107 kod Utah Jazz. Kompletna petorka Golden Statea ubacila je dvoznamenkasti broj koševa, Klay Thomspon 26, a Stephen Curry 25 poena. Uz to je Curry imao 10 asistencija i šest skokova te šut 7-16 za tri poena. Blizu 'triple-double' učinka bio je Draymond Green s 12 poena, osam asistencija i 10 skokova.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je za Golden State odigrao 11 i pol minuta te je ostao bez poena. Promašio je dva šuta za tri i jedan za dva poena. Imao je tri skoka i jednu asistenciju. Kod domaćina su po 22 poena ubacili Jordan Clarkson i Collin Sexton, dok je hrvatski igrač Luka Šamanić odigrao dvije minute i za to vrijeme je tek ostvario jedan skok.

Za kraj spomenimo i drugi triple-double učinak u mladoj karijeri Victora Wembanyame. Francuz je u pobjedi San Antonija protiv Toronta 122-99 ubacio 27 poena, uzeo 14 skokova, podijelio čak 10 blokada i još stigao upisati pet asistencija. Senzacionalno, spektakularno izdanje mladog Francuza, koji je postao prvi igrač nakon 1996. i Hakeema Olajuwona s triple-double učinkom u poenima, skokovima i blokadama te uz barem pet asistencija. (I.M.)

Dallas je pobijedio sa 112-104 Washington čime je upisao petu pobjedu u nizu, a Washington sedmi poraz zaredom. U tom je dvoboju 'triple-double' ostvarenje imao Slovenac Luka Dončić koji je ubacio 26 poena, a imao je i 15 asistencija te 11 skokova. Isti broj koševa za Dallas je ubacio i Kyrie Irving.

U derbiju večeri NBA lige košarkaši Milwaukeeja su na domaćem parketu, s uvjerljivih 112-95, pobijedili aktualnog prvaka Denver. Tri četvrtine Milwaukee je dominirao te je konstantno radio razliku pred suparnikom. Nakon prve dionice bilo je pet poena prednosti, na poluvremenu +15, a nakon treće četvrtine 27 poena razlike u korist domaćina. U završnici se Milwaukee opustio, a Denver tek ublažio poraz, inače osamnaesti ove sezone.

Novu je odličnu utakmicu za Milwaukee odigrao Giannis Antetokounmpo ubacivši 36 poena, a imao je još pet asistencija, čak 18 skokova, tri ukradene lopte i dvije blokade. Iz igre je gađao 14-19. Najbolju je pratnju dobio od Damiana Lillarda koji je dodao 18 poena. Denveru nije pomoglo 29 poena, osam asistencija i 12 skokova Nikole Jokića.

Oslabljena Philadelphia, koja igra bez vođe na parketu Joela Embiida, zaustavila je Cleveland kojeg je pobijedila u gostima 123-121. Prije ovog susreta Cleveland je imao devet pobjeda u nizu.

Čak trojica igrača Philadelphije su ubacila više od 20 poena, Buddy Hield i Kelly Oubre Jr. po 24, a Tyrese Maxey 22 poena, s tim da je Maxey imao devet, a Hield osam asistencija. Najbolji igrač Clevelanda bio je Donovan Mitchell s 36 poena, dok su Allen i Garland ubacili po 21.

NBA rezultati:

Charlotte - Indiana 111-102

Cleveland - Philadelphia 121-123

Atlanta - Chicago 126-136

Toronto - San Antonio 99-122

Houston - New York 105-103 (Bojan Bogdanović za New York 23 minute - 15 poena, 4 skoka, 1 blokada, 1 izgubljena lopta, 7-13 šut iz igre, 1-5 trica, 0-1 s linije slobodnih bacanja)

Memphis - New Orleans 87-96

Milwaukee - Denver 112-95

Dallas - Washington 112-104

Utah - Golden State 107-129 (Luka Šamanić za Utah 2 minute - 1 skok, Dario Šarić za Golden State 12 minuta - bez poena, 3 skoka, 1 asistencija, 0-3 šut iz igre, 0-2 trica)

LA Clippers - Minnesota 100-121 (Ivica Zubac za LA Clippers 23 minute - 6 poena, 11 skokova, 2 asistencije, 1 blokada, 2 izgubljene lopte, 2-5 šut iz igre, 2-2 s linije slobodnih bacanja)