I to je moguće, Spanoulis bez poena, Oly pobijedio u Madridu

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 09.02.18. | 22:50

U prvoj utakmici večerašnjeg programa Eurolige Fenerbahče je pred 10 000 navijača dobio Brose s 77:69. Aktualni prvak Europe kontrolirao je utakmicu cijelo vrijeme, a briljirao je Jan Vesely s 26 poena u 27 minuta provedenih na terenu. Čeh je iz igre šutirao 9/12 i 8/10 s linije slobodnih bacanja. Uz njega dvocifren je još bio samo Gudurić s 10 poena dok se kod Brosea istaknuo Musli s 18 poena. Ovom pobjedom Fener se vratio na drugu poziciju.

U Beogradu smo vidjeli jako atraktivnu utakmicu, Crvena Zvezda je dobila Milano s 100:89. Prema rezultatu je jasno da se obrane nisu igrale i da je publika u popularnom Pioniru mogla uživati u susretu. Domaći su bili bolja momčad što najbolje pokazuje da je najveće vodstvo talijanske momčadi bilo kod 4:9 u prvoj četvrtini. Crvenu Zvezdu predvodili su Janković i Lessort s po 15 poena, jedan manje je dodao Rochestie, a još su trojica imala dvoznamenkasti učinak. Uz to vrijedi istaknuti 50% šuta (9/18) za tri poena domaćih. Kuzminskas je bio najbolji s 17 kod Milana dok je Goudelock dodao 15.

Khimki je u Kaunasu stigao do jako važne, 74:84, pobjede nad Žalgirisom. Domaći su imali +11 nakon prve četvrtine (26:15), ali do kraja utakmice Shved i društvo su bili bolja momčad. Mora se reći da je 01:30 do kraja Žalgiris imao samo -1 (73:74), no onda Honeycutt pogađa važnu tricu, Micić gubi loptu nakon čega Gill zabija oba slobodna bacanja i priči je bio kraj. Shved i Gill su bili najbolji u ruskom sastavu s po 20 poena, a kod Žalgirisa najučinkovitiji je bio Davies s 15 poena.

U posljednjoj i najzanimljivijoj utakmici večeri Real je ugostio Olympiacos i izgubio u infarktnoj završnici 79:80. Madriđani  su prvo vodstvo imali sredinom prve, a iduće tek na početku četvrte i to dosta govori. Na početku zadnje dionice Grci su zabili samo pet poena u pet minuta, ali su onda maksimalno stisli u obrani. Kod 79:80 Real je imao posljednji napad, ali Dončić je zakomplicirao situaciju, a Canmpazza na trici faulirao Printezis, junak velike pobjede. Ipak, nakon pregleda snimke suci su utvrdili da se faul dogodio nakon isteka vremena i Real je doživio treći domaći poraz. Printezis je briljirao s 21 poenom, Wiltjer je dodao 12 dok je Spanoulis ostao bez poena u cijeloj utakmici. Kod Reala Dončić je zabio 27, Thompkins 20 poena uz jako slab doprinos ostatka momčadi. Real su skupo koštali promašaji s linije slobodnih bacanja kojih su imali čak 10.