Cibosi startali pobjedom u ABA ligi, poraz Zadra kod Budućnosti

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 02.10.16. | 19:41

Košarkaši Cibone pobjedom su otvorili novu sezonu u regionalnoj ABA ligi.

Cibona je u prvom kolu ABA lige u gostima slavila kod Igokee u Laktašima sa 71:61. Igrači Damira Mulaomerovića su u drugoj četvrtini napravili prednost od 20 razlike. Domaćini su se pri kraju treće dionice vratili na samo četiri koša zaostatka, ali u posljednjoj četvrtini 'Vukovi' sjajnom serijom potvrđuju pobjedu.

Prvi strijelac Cibone bio je novopridošli Željko Šakić s 18 koševa, devet skokova i tri asistencije. Ante Žižić je dodao 17 poena i osam skokova.

Cibosi drugo kolo ABA lige igraju već u utorak i to kod kuće protiv crnogorskog Mornara.

Iste sreće kao Cibona nisu bili košarkaši Zadra, koji se nisu najbolje proveli na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti. Zadrani su u prvoj utakmici drugog kola izgubili sa 105:89. Posebno su loši igrači zadra bili u drugoj četvrtini u kojoj su primili 32 koša i domaćini su do poluvremena pobjegli na 11 razlike. Boris Barać je bio najučinkovitiji u redovima Zadra s 23 koša