Rezervnog golmana otjerali su zbog pite, pa je na gol morao stoper

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 26.02.17. | 10:02

Debeljuškasta rezerva zbog istrage saveza odlučila je otići iz kluba, a nakon isključenja prvog čuvara mreže u subotu nisu imali koga staviti među stative.

Sutton United, poluamaterska momčad koja je dobila svojih pet minuta slave prošli tjedan protiv Arsenala u FA kupu, bila je prisiljena poslati braniča na gol jer nije imala rezervnog golmana na klupi. Ništa neobično za niželigaški nogomet, ali Suttonov razlog je urnebesan.

Golman Ross Worner isključen je na utakmici protiv Torquayja u subotu, a inače bi među vratnice uskočio Wayne Shaw, no 45-godišnji rezervni čuvar mreže sporazumno se razišao s klubom nakon što je nogometni savez pokrenuo istragu protiv njega jer je na utakmici protiv Topnika jeo pitu na klupi za pričuve!

Ovako je rukavice morao navući branič Simon Downer, no on se pokazao kao sretno riješenje. Iako su u trenutku kad je stao na gol gubili 1:0, Sutton je uspio izjednačiti do poluvremena pa u nastavku potpuno okrenuti situaciju na svoj mlin te slaviti 3:2 na koncu.

(Foto: Acton Images)