Hamiltonu VN Španjolske i rekord, Ferrari se opet izblamirao

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 16.08.20. | 18:31

Može li iti jedna momčad zaprijetiti Mercedesu ove sezone? Pitanje je retoričko, a odgovor znate.

Lewis Hamilton u Mercedesu slavio je na Velikoj nagradi Španjolske na stazi u Barceloni.

Ovime je srušio rekord Michaela Schumachera po broju postolja te sad ima 156. Max Verstappen u Red Bullu stigao je drugi s 24 sekunde zaostatka, dok je Hamiltonov kolega iz momčadi Valtteri Bottas stigao treći s 44 sekunde iza slavodobitinika.

Činjenica da su svi ostali (uključujući Vettela u Ferrariju koji je završio sedmi) zaostali više od kruga dovoljno svjedoči o dominaciji Mercedesa. Jedan od pilota predodređenih za dominaciju narednih godina, Charles Leclerc iz Monaca, odustao je u 39. krugu kad je prešao preko rubnika i izvrtio na stazi.

Veliki Kimi Raikkonen završio je na 12. mjestu, ali se skoro sudario s Romainom Grosejanom koji nije Finca primjetio u pretjecanju te je kontakt za malo izbjegnut.

(foto: Alejandro Garcia/Reuters)

Formula 1Lewis HamiltonVN ŠpanjolskeMercedesKimi RaikkonenCharles LeclercValtteri Bottas