REUTERS/Peter Powell

Chelsea odolio napadima Liverpoola i na Anfieldu uzeo bod, James glumio vratara pa pocrvenio (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 28.08.21. | 20:14

Salah je s bijele točke postigao 14. pogodak zaredom i postao drugi najprecizniji izvođač kaznenih udaraca u povijesti lige

Nakon petarde na susretu Manchester Cityja i Arsenala na Etihadu, dan velikih dvoboja u engleskoj Premier ligi nastavljen je derbijem Liverpoola i Chelseaja na terenu Anfielda.

Gosti iz Londona u vodstvo dolaze u 21. minuti. Marcos Alonso prvo je pokušao nabaciti, ali se lopta odbila u korner. Reece James kvalitetno ga je izveo, a Kai Havertz visoko skočio, loptu glavom prebacio u suprotni kut Alissonova gola i Bluesima donio prednost.

Pogodak Havertza pogledajte OVDJE.

Činilo se kako će Chelsea s prednošću na pauzu, ali korner domaćina u prvoj minuti sudačke nadoknade izrodio je izravan crveni karton Receea Jamesa i kazneni udarac za Mohameda Salaha. Branič Londonjana na gol-liniji je igrao rukom nakon košmara u petercu i udarca Sadia Manea. Egipćanin nije pogriješio, pucao je u lijevu, a Edouard Mendy krenuo u drugu stranu i Redsi su se vratili.

Bio je to Salahov 14. pogodak u Premier ligi s bijele točke zaredom. Samo je Matt Le Tissier u povijesti lige skupio više, zabio je 23 zaredom između 1994. i 2000. godine.

Pogodak Salaha i crveni kartona Jamesa pogledajte OVDJE.

Kloppova momčad u nastavku dominira, Tuchelov sastav uspio je na protivnički gol uputiti tek dva udarca u odnosu na domaćih 14, ali to nije bilo dovoljno da Liverpool stigne do treće ligaške pobjede zaredom. Momčadi su u konačnici podijelile bodove, završilo je 1:1, a naš Mateo Kovačić odigrao cijelo drugo poluvrijeme.