Borussia slavila u golijadi i ponovno pobjegla Bayernu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 24.02.19. | 19:58

Konačno prekinuli niz bez pobjede.

Nakon jako lošeg niza u posljednjih pet utakmica, u kojima su upisali tri remija i dva poraza, nogometaši Borussije Dortmund uspjeli su doći do pobjede. U derbiju kola svladali su na Signal Iduna Parku, Bayer iz Leverkusena rezultatom 3-2.

Goste je načeo 19-godišnji stoper Dan-Axel Zagadou pogotkom u 30. minuti nakon prekida. Sedam minuta kasnije, 'Apotekari' dolaze do izjednačenja. Kevin Volland je nakon asistencije Kaija Havertza lijepo pucao sa dvadesetak metara udaljenosti. Nezgodan udarac kapetana gostiju uhvatio je vratara Burkija na krivoj nozi koji se dobrano ispružio, ali nije stigao do lopte.

Međutim, veselje zbog izjednačenja nije dugo trajalo u redovima momčadi Petera Bosza – bivšeg trenera 'Žuto-crnih'. Već minutu kasnije Jadon Sancho – koji je bio asistent kod prvog gola – donosi novo vodstvo Borussije odličnim volejem nakon što je potpuno zaspala posljednja linija obrane Bayera za koju je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj. Hrvatski stoper je u 59. minuti zaradio jedini žuti karton u redovima kluba iz Leverkusena.

Na poluvrijeme se otišlo s tom prednošću domaćih, a u nastavku na 3-1 povisuje Mario Gotze u 60. minuti. Konačnih 3-2 petnaest minuta prije kraja postavlja Jonathan Tah.

Ovom pobjedom Borussia se vratila na tri boda prednosti nad drugoplasiranim Bayernom iz Munchena, dok je Bayer nakon ovog poraza ostao na 7. mjestu ljestvice sa 36 bodova, odnosno bodom zaostatka za Eintrachtom iz Frankfurta.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/JQpl" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/gjlv" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/NQmX" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/pelK" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/3QX6" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>