.jpg)
Mrnjinih 11: Čilić imao 5:0 i 40:0, meč dobio preko tie-breaka
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 24.07.21. | 13:34
Naš drugi najbolji tenisač je imao čak 11 meč lopti
Olimpijske igre su počele! Simultano, krenula su i prva kola u sklopu teniskog turnira za muškarce i žene. Prvi favorit Novak Đoković je rano ujutro po našem vremenu bez poteškoća prošao u drugo kolo preko Bolivijca Delliena, no ne možemo isto reći za našeg Marina Čilića koji se dobrano namučio protiv Brazilca Menezesa. Srećom, ova priča ima sretan kraj. Marin ide u drugo kolo, pobijedio je s 2-1 u setovima i sad čeka Carrena Bustu-
Bila je to još jedna predstava uspona i padova. U prvom setu je Čilić dobro držao svoj servis, imao čak tri break lopte na 5-5, no nije uspio preokrenuti set u svoju korist, sve je otišlo u 13. Igru. Nažalost, nakon furioznih 3:0 Menezes veže šest poena zaredom i eto nam problema. 215. renisač svijeta je poveo 1:0.
U drugom setu repriza događanja iz prvog, premda je situacija još prije breaka mogla otići na mlin Brazilcu. Servirao je Jorge za meč pri rezultatu 5:4, no iz nekog neobjašnjivog razloga, i on upada u “crnu rupu”, dva puta zaredom gubi servis i daje šansu našem tenisaču da popravi dojam u trećem setu.
A onda – drama. I to u pravom smislu riječi. Činilo se da je Menezes potopljen jer je Marin vrlo brzo stigao do nevjerojatnih 5:0 uz 40:0 na Brazilčevom servisu. Puno meč lopti, i to zaredom. Marin nije iskoristio nijednu. Menezes je nanjušio mogućnost mentalnog pada i stisnuo iz sve snage. Tri puta zaredom je uspješno “breakao” Marina i stigao do 6:5 uz servis za pobjedu. No, po drugi put u meču Marin pokazuje karakter i opet sve okreće u svoju korist. Tie break trećeg seta nam je dao još dvije propale prilike za “zakucavanje” meča, no danas jednostavno nije išlo. Marin je iz jedanaestog pokušaja ipak uspio, i tako puno teže od očekivanog izborio drugo kolo turnira.
Isto tako, spomenimo kako su u Tokiju i naši Wimbledonski pobjednici Nikola Mektić i Mate Pavić. Prošli su dalje preko kombinacije Demoliner/Melo.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.