Stephen R. Sylvanie-Imagn Images
Stephen R. Sylvanie-Imagn Images

Bez ruskih i bjeloruskih hokejaša na ZOI 2026.

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 04.02.25. | 19:40

Zimske olimpijske igre u Milanu i Cortini d'Ampezzo na rasporedu su od 6. do 22. veljače 2026.

Hokejašima Rusije i Bjelorusije zabranjeno je sudjelovanje na međunarodnim natjecanjima u sezoni 2025/26., objavila je Međunarodna hokejaška federacija (IIHF), što znači da obje reprezentacije neće nastupiti na Zimskim olimpijskim igrama sljedeće godine u Milanu i Cortini d'Ampezzo.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

"Vijeće IIHF-a je na današnjoj sjednici odlučilo da još nije došlo vrijeme za ponovnu integraciju ruske i bjeloruske reprezentacije i klubova iz obiju zemalja u međunarodna natjecanja pod okriljem IIHF-a," obavili su iz krovne organizacije.

Dodali su kako će "nastaviti pratiti situaciju, a svoju odluku će preispitati u svibnju 2026. godine, nekoliko mjeseci prije početka hokejaške sezone 2026./27.

Ruski hokejaški savez već je najavio žalbu.

"Više od 50 Rusa igra u NHL-u, a plivači, šahisti i mnogi predstavnici drugih sportova bez ikakvih problema sudjeluju u međunarodnim natjecanjima," kazao je Pavel Bure, posebni predstavnik Ruskog hokejaškog saveza za međunarodne poslove.

Zimske olimpijske igre u Milanu i Cortini d'Ampezzo na rasporedu su od 6. do 22. veljače 2026.


Zaigraj odmah, Germania!

Cjelokupnu Germanijinu ponudu pronađite i proučite OVDJE.


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

(Hina)


Tagovi

Hokej na leduZimske olimpijske igreZOI

Ostale Vijesti