Zenit Zastrašujući: Rondon uvaljao hat-trick, Plete 'popio' pet komada

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 20.09.14. | 15:22

Trupe Villasa-Boasa neumoljivo gazi svoje protivnike, a najnovija žrtva bio je Rostov našeg Stipe Pletikose...

Nakon velikog slavlja (0:2) ovog tjedna u Ligi prvaka protiv Portugalske Benfice, nogometaši Zenita gostovali su u sklopu 8. kola ruske Premier lige kod Rostova. Domaćini su doživjeli pravi potop (0:5), a naš Stipe Pletikosa bio je pod konstantnom opsadom svojih vratiju.

Sve je krenulo nizbrdo za domaćine već u  11. minuti kada Salomon Rondon zabija za 0:1. Prvi autogol Rostova stiže u 37. minuti u režiji Xulua, da bi 20 minuta nakon toga rezultat na 0:3 povisio svojim drugim pogotkom Rondon. Uz ubojitog Venecuelanca Pletikosa se morao boriti i sa svojom obranom koja mu u 72. minuti postiže drugi autogol. Ovog puta nesretnik je Djakov. Fantastični Rondon postavlja zabija i svoj treći pogodak samo minutu kasnije za konačnih 0:5.

Prije Rostova i Zenita, prvi susret 8. kola ruskog prvenstva odigrali su Ural i Ufa (0:1). Gosti su slavili pogotkom Erokhina u 42. minuti utakmice. Ovo je prva pobjeda Ufe ove sezone, a do sada su imali čak šest poraza te jedan remi.

EREDIVISIE, 6. KOLO

Petak

Arsenal Tula – Mordovia 0:1 (Mukhametshin 70')

Subota

10:00 Ufa – Ural 0:1 (Erokhin 42')
12:30 Rostov – Zenit St. Petersburg 0:5 (Rondon 11', 57', 73', Xulu 37'-ag, Djakov 72'-ag)
15:00 Kuban – Kazan
18:00 Spartak Moskva – Terek