Završio prvi dio belgijskog prvenstva, Club Brugge na prvoj poziciji

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 15.03.15. | 18:37

Danas je završio prvi dio sezone u belgijskoj, Jupiler ligi, a u nastavak Club Brugge ulazi s 4 boda prednosti.

Club Brugge, Gent, Anderlecht, Standard, Kortrijk i Charleroi. To su klubovi koji će se boriti za naslov prvaka Belgije, a u nastavak sezone Club Brugge ulazi, nakon što se prepolove aktualni bodovi, s dva boda prednosti. Club Brugge je danas došao do sigurne pobjede protiv Westerloa, a to im je bila 17. pobjeda u sezoni.

U borbi za drugo mjesto Gent je u gostima pobijedio Anderlecht. Mitrović je goste doveo u vodstvo, ali su gosti u drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti rezultat.

U doigravanju za prvaka će igrati i Kortrijk našeg Ivana Santinija koji danas nije igrao u remiju svoje momčadi, a što se tiče hrvatskih igrača, Bačelić-Grgić je počeo utakmicu za Cercle Brugge, a zamijenjen je u 79. minuti. Čale je odigrao svih 90 minuta za Beveren, baš kao i Melnjak za Lokeren, a Blažević i Milić su bili na klupi Oostendea.

Jupiler, 30. kolo:

Anderlecht – Gent 1:2 (Mitrović 15'/Foket 49', Raman 61')
Cercle Brugge – Mechelen 2:3 (Buyl 35', 80'/Wolski 89', 90', Veselinović 90'-11m)
Charleroi – Mouscron 2:0 (Coulibaly 25', Saglik 64')
Lierse – Kortrijk 0:0
Standard Liege – Genk 1:0 (De Sart 64')
Waasland-Bevern – Lokeren 0:0
Waregem – Oostende 1:4 (Benteke 62'/Ruiz 32', 42', 90', Berrier 71')
Westerlo – Club Brugge 1:3 (Schouterden 63'/Oulare 13', Izquierdo 26,', 59')