Zanimljiva utakmica na Kušek Apašu: Debitirali Lepinjica i Liber te namučili hrvatsku U21 reprezentaciju

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 07.09.23. | 20:46

Slaven Belupo i hrvatska U21 reprezentacija odigrali su 1-1 u prijateljskoj utakmici u Koprivnici.

Slaven Belupo danas je objavio dovođenje dva nova pojačanja, Ivana Lepinjice i Adriana Libera, a već u večernjem terminu remizirali su s U21 reprezentacijom Hrvatske koja je zaigrala u prilično jakom sastavu, s Dionom Drenom Beljom, Gabrijelom Vidovićem, Rokom Šimićem i Stipom Biukom u ofenzivnom segmentu igre. Dragan Skočić na raspolaganju nije imao Dinamov ozlijeđeni trojac Martina Baturinu, Lukasa Kačavendu i Luku Stojkovića. Roy Ferenčina, legenda Slavena i novi trener Farmaceuta, na teren je poslao provjerene igrače s iznimkom novog Brazilca Claudemira kojeg je već u 32. zamijenio Lepinjica.

Slaven Belupo puno je bolje otvorio utakmicu, no udarci Farmaceuta završavali su ili u rukama Nikole Čavline ili kraj gola. Slaven Belupo bolju igru okrunio je u 39. kada je Mioč ubacio s desne strane, a Ortiz glavom pogodio za poravnanje. Mladi Hrvati u prvih 45 minuta zaprijetili su samo jednom, nakon akcije Belje, Nike Sigura i Biuka. Početkom nastavka za Slaven Belupo u igru je ušao Liber, Skočić je napravio četiri izmjene. Izvadio je četiri napadača, a ubacio Matea Lisicu, Marina Ljubičića, Franji Ivanovića i stopera Maru Katinića. To U21 Vatrenima nije pomoglo, Slaven je i dalje bio opasniji, a Hrvatska je stigla do izjednačenja iz prvog udaraca, u 67. minuti kada je zabio Rijekin napadač Ivanović.

Tek u završnici dvoboja Hrvatska je postala nešto opasnija, no rezultat se nije mijenjao

"Bio je ovo test koji je sigurno poslužio. Isprobali smo neke stvari, isto tako i sve igrače, tako da nam je sigurno dobrodošlo da vidimo tko je u kakvoj formi, tko može pomoći, a tko ne. U obrani imamo konstantno problema, jer u tom godištu uopće ne možemo pronaći igrača koji bi bio standardan u svom klubu, tako da neke stvari moramo isprobavati. S prvim poluvremenom sam manje zadovoljan, no isprobavali smo igrače pa je cilj ispunjen", rekao je nakon utakmice Skočić.

Hrvatsku U21 reprezentaciju očekuje početak kvalifikacija za U21 Euro, u utorak 12. rujna kada gostuju na Ovčjim Otocima. Slaven Belupo pak iščekuje svoj natjecateljski debi na klupi protiv Dinama u Maksimiru iduće subote.

"Zadovoljan sam. Dobro smo izgledali, pogotovo u prvom poluvremenu. Imali smo dosta šansi, a suparnika smo sveli na minimum, imao je možda tek jednu priliku uz postignuti pogodak. Mi smo bili dobri u tranziciji, dobro smo stajali u bloku. U obrani nije bilo prevelikih rupa, bili smo gusti", rekao je Ferenčina. (nr)

Prijateljska utakmica

SLAVEN BELUPO - HRVATSKA U21 1-1

Koprivnica. Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš‘. Gledatelja oko 1.500. Sudac: Patrik Kolarić. Pomoćnici: Starčević i Zobec. Četvrti: Slunjski (svi iz Hrvatske).

Strijelci: 1:0 – Ortiz (39., Mioč), 1:1 – Ivanović (67, Bukvić).

SLAVEN BELUPO: Sušak (od 46. Marković) – Bosec (od 74. Krušelj), Boras (od 62. Božić), Međimorec, Martinaga (od 74. Ćurković) - Claudemir (od 32. Lepinjica), Agbekpornu (od 46. Liber) – Štrkalj, Mioč (od 74. Bošnjak), Hoxha (od 74. Jagušić) - Ortiz (od 46. Šakota).

TRENER: Roy Ferenčina.

HRVATSKA U21: Čavlina (od 73. Kolić) – Sigur (od 73. Capan), Tikvić (od 73. Škaričić), Perković (od 73. Zvonarek), Bukvić (od 82. Špeljak) – Biuk (od 46. Lisica), Soldo (od 73. Valinčić), Hodža (od 73. Belcar), Vidović (od 46. Ljubičić) – Beljo (od 46. Katinić), Šimić (od 46. Ivanović).

IZBORNIK: Dragan Skočić.

Slaven BelupoHrvatska U21Roy FerenčinaDragan SkočićVictor Curto OrtizFranjo Ivanović