Reuters/Jason Cairnduff

VIDEO Man. City prema naslovu juri na pogon - Joška Gvardiola!

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 28.04.24. | 19:02

City je održao korak s Arsenalom koji je ranije danas iščupao pobjedu kod Spursa pa stoga napeta premierligaška utrka traje i dalje

Kada ga je kupovao proteklog ljeta, Pep Guardiola je od Joška Gvardiola, o kojemu je riječ, očekivao da mu ponudi dodatnu sigurnost u zdanje red, fizikalije i pokoji dobar prodor s obzirom na to da ga od starta vidi na lijevom beku, a ne na stoperu. Ono što, vrlo vjerojatno, Pep nije očekivao je da će pod račun od rekordnih 90 milijuna eura za braniča, dobiti i rasnog – golgetera!

Naime, Man. City je upravo uz veliku muku slomio Nottingham Forest u gostima s 2-0, a prvi pogodak je djelo upravo hrvatskog reprezentativca. U 32. minuti je De Bruyne dignuo korner, a Joško je sjajno napao prostor prve stative i zavukao loptu uz bližu vratnicu za vodstvo Građana. Gvardiolu je ovo treći pogodak sezone, odnosno treći u posljednjih mjesec dana...

Inače, prvi dio je pripao Cityju koji se u dobrom dijelu drugog poluvremena grčevito branio. Imali su Šumari više od igre, veći posjed, više udaraca, čak i vratnicu, City se panično branio, sve do 71. minute kada je Erling Haaland riješio pitanje pobjednika, samo devet minuta nakon ulaska u igru. Asistirao mu je, i to je bitno za istaknuti, ponovno briljantni De Bruyne.

Pogotke pogledajte OVDJE (Arena Sport)

Splasnuo je nakon tog pogotka sav entuzijazam do tada napaljenog domaćina i City je mogao u miru privesti utakmicu kraju.

Gvardiol je od Guardiole dobio punu minutažu, dok je Mateo Kovačić odradio čitavo drugo poluvrijeme.

City je, dakle, održao korak s Arsenalom koji je ranije danas iščupao pobjedu kod Spursa pa stoga napeta premierligaška utrka traje i dalje. U narednom kolu City na Etihadu dočekuje Wolvese, dok će na Emirates stići Bournemouth. Arsenal ima 80 bodova, a City bod manje i utakmicu manje…

Manchester CityNottingham ForestPremier ligaJoško GvardiolMateo KovačićKevin De Bruyne