Jan Woitas/DPA

VIDEO Kramarić igrao u porazu Hoffenheima, Leipzig stigao do 500. gola u Bundesligi

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 16.12.23. | 20:36

U posljednjem današnjem bundesligaškom okršaju, Leipzig je suvereno slavio

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 15. kola njemačke Bundeslige nogometaši RB Leipziga su pred svojim navijačima svladali Hoffenheim s 3-1 (1-1).

Vodstvo domaćinima donio je Lukas Klostermann u 34. minuti. Hoffenheim je u 42. minuti izjednačio preko Ozana Kabaka. Pobjedu RB Leipzigu donijeli su Emil Forsberg (71) i Mohamed Simakan (74). Leiipzig je svojim trećim golom stigao do 500. gola u Bundesligi u 253. utakmici u natjecanju. Samo su Bayern i Gladbach stigli do te brojke u brže.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu za Hoffenheim, imao nekoliko pokušaja prema vratima, ali mu je jednom obranio domaći vratar Blaswich, a drugi put mu je šut iz kaznenog prostora blokiran.

RB Leipzig je desetom pobjedom došao do 32 boda i trećeg mjesta, a bodovno se izjednačio s drugoplasiranim Bayernom koji ima utakmicu manje. Hoffenheim je s 23 boda na šestoj poziciji.