REUTERS/Yves Herman

VIDEO Golom iz jedanaesterca u 102. minuti Fiorentina najavila finale Konferencijske lige

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 24.05.24. | 08:08

Viole će sezonu završiti na osmom mjestu. U subotu ih očekuje finale Konferencijske lige protiv Olympiacosa na stadionu AEK-a u Ateni

U prvom susretu posljednjeg, 38. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na gostovanju pobijedila Cagliari sa 3-2 postigavši pobjednički gol u 12. minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca.

Giacomo Bonaventura je doveo "Viole" u vodstvo u 39. minuti, no domaćin je okrenuo rezultat preko Alessandra Deiole (64.) i Kingstona Mutandwa (85.).

Fiorentina je uspjela izjednačiti u 89. minuti pogotkom Nicolsa Gonzaleza, a potom izboriti pobjedu iz jedanaesterca kojeg je Arthur Melo realizirao u 12. minuti nadoknade.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.

Cagliari je na 15. mjestu sa 36 bodova, dok je Fiorentina osma sa 57 bodova.

I dok je za Cagliari sezona završila, Fiorentinu još očekuju dvije utakmice. U srijedu, 29. svibnja finale Konferencijske lige protiv Olympiacosa, a potom 2. lipnja odgođeni dvoboj protiv Atalante.