REUTERS/Alberto Lingria

VIDEO Cagliari na korak do ulaska u Serie A

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 31.05.23. | 09:32

Marko Rog odigrao je prvo poluvrijeme za Cagliari, a Stanko Jurić drugo poluvrijeme za Parmu.

U prvoj utakmici polufinala doigravanja za ulazak u talijansku nogometnu Serie A Cagliari je velikim preokretom na svom stadionu svladao Parmu s 3-2.

Nakon prvih 45 minuta gosti iz Parme su vodili sa 2-0 golovima Benedyczaka (10.) i Sohma (26.), sredinom nastavka Luvumbo (68.) je smanjio zaostatak Cagliarija, da bi u završnici sastav sa Sardinije kreirao potpuni preokret. Prvo je Lapadula (85.-11m) izjednačio iz vrlo dvojbenog kaznenog udarca da bi Luvumbo (89.) sjajnim golom osigurao prednost svojoj momčadi pred uzvrat.

Uzvratna utakmica ovih klubova na programu je u subotu, a ukupni će pobjednik u finalu doigravanja igrati protiv boljeg iz dvoboja Barija i Sudtirola u kojemu je u prvoj utakmici Sudtirol bio uspješniji na svom terenu sa 1-0.

Ranije su izravni ulazak u Serie A osigurali Frosinone i Genoa. Prvoligaški status dosada su izgubili Sampdoria i Cremonese, dok će treći putnik u Serie B biti poznat nakon posljednjeg kola koje se igra u nedjelju, a kandidati su Spezia i Verona.