Screenshot Sportklub

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.03.24. | 17:42

Borna Sosa igrao je za domaće do 62. minute, a Jakov Medić ostao na klupi, kao i Alen Halilović kod gostiju

Nogometaši Ajaxa osvojili su samo bod kod kuće protiv Fortune Sittard u 25. kolu nizozemskog prvenstva (2-2), nepuna tri dana nakon 0-0 protiv Aston Ville u prvom dvoboju osmine finala Konferencijske lige.

Kopljanici su na odmoru vodili 1-0, ranim pogotkom Taylora (8.), Fortuna je u nastavku preokrenula pogocima Duartea (49.) i Sierhuisa (66.) nakon lošeg Kaplanova zahvaćanja lopte (Sofin algoritam to nije prepoznao kao pogrešku, pogledajte ocjene!), da bi Ajax u 88. minuti golom Brobbeyja došao do boda. U tom je pogotku kao asistent sudjelovao hrvatski reprezentativac Josip Šutalo, koji je pucao na vrata nakon kornera, ali se lopta odbila u prsa spomenutog strijelca, koji se odlično snašao.

Borna Sosa za Ajax je igrao do 62. minute kao lijevi bočni u 3-4-3, dok kod gostiju Alen Halilović ostao na klupi, baš kao i Jakov Medić kod domaćina.

Sažetak utakmice pogledajte OVDJE (Sportklub).