Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.12.17. | 18:51

Tek drugi poraz PSV-a u prvenstvu.

U derbiju nizozemske Eredivisie, u kojoj su dvije današnje utakmice odgođene zbog obilnog snijega, Ajax je u Amsterdamu s 3:0 razbio vodeći PSV i – spasio prvenstvo! Naime, PSV je prije ove utakmice imao pet bodova više od AZ Alkmaara i 10 više od Ajaxa. Da je kojim slučajem momčad iz Eindhovena slavila, otišla bi na 13 bodova prednosti ispred Kopljanika i stvar bi bila riješena.

Ovako je Ajax, nanijevši PSV-u tek drugi poraz u sezoni, došao na -7 i ostavio nadu u novi naslov prvaka. Zanimljivo, Kopljanici su sva tri pogotka na utakmici zabili u razmaku od 61. do 72. minute.

Prvi dio prošao je bez izrazitih prilika, a PSV nije uputio niti jedan udarac na suparnički gol. U nastavku se igralo bolje i otvorenije, Ajax je pobjednika riješio u razmaku od 10 minuta, pogocima Neresa i Schonea izvan kaznenog prostora, a stvar je zapečatio Van de Bek.